معرفی مقالات آموزشی رایگان رمزارزها و بیت کوین — راهنمای کاربردی

این روزها کمتر کسی است که چیزی پیرامون رمزارزها و به طور خاص بیت کوین نشنیده باشد. در این مطلب، مقالات آموزشی رایگان برای فراگیری دقیق و عمیق مباحث مرتبط با این حوزه، معرفی شده‌اند.

ارز دیجیتال چیست؟

در این مطلب، کلیه مباحث مرتبط با ارزهای دیجیتال شامل تاریخچه پول، مفاهیم مرتبط با پول در اقتصاد، مفهوم ارز دیجیتال، غیرمتمرکزسازی در ارز دیجیتال، مفهوم رمزارز، انواع رمزارزها، تفاوت رمزارزها و ارزهای فیات، مفهوم استیبل کوین، کاربردهای ارزهای دیجیتال، روش ارزش گذاری ارزهای دیجیتال، مزایا و معایب ارزهای دیجیتا و دیگر مباحث مرتبط مورد بررسی قرار گرفته اند. 

بیت کوین چیست؟

در مطلب «بیت کوین چیست ؟ — از مفاهیم اولیه تا استخراج و پس انداز | به زبان ساده» به طور خلاصه به مفهوم ارز دیجیتال و رمزارز پرداخته شده است و سپس، ضمن پاسخگویی به پرسش بیت کوین چیست به مباحث گوناگون پیرامون آن پرداخته شده است. از جمله مباحث مورد بررسی در این مطلب می‌توان به بلاکچین، بیت کوین، تاریخچه بیت کوین، هدف از بیت کوین، ویژگی‌های کلیدی، پول فیزیکی بودن یا نبودن بیت کوین، نماد معاملاتی بیت کوین، کل تعداد بیت کوین‌های موجود و تعداد استخراج شده و باقیمانده، خالق و تیم توسعه بیت کوین، یکای جز بیت کوین یا ساتوشی، مزایا و معایب بیت کوین، روش ارزش‌گذاری بیت کوین، تراکنش‌های بیت کوین، هش بیت کوین، مفهوم استخراج، انواع و روش‌های آن کیف پول بیت کوین، امنیت و ناشناسی بیت کوین، روش خرید و فروش بیت کوین، صرافی‌های بیت کوین، مقایسه بیت کوین با سایر رمزارزها، قوانین بیت کوین و استخراج آن، تامین حامل‌های انرژی برای بیت کوین، مسائل زیست محیطی پیرامون بیت کوین، کلاهبرداری‌های شکل گرفته حلو محور بیت کوین و به اسم آن، نقش کامپیوترهای کوانتومی در استخراج بیت کوین و بسیاری از دیگر موارد اشاره کرد. شایان توجه است که در قسمت انتهایی این مطلب، به کلیه پرسش‌های متداول پیرامون بیت کوین پاسخ داده شده است.

استخراج بیت کوین چیست؟

در مطلب «استخراج بیت کوین چیست ؟ — راهنمای گام به گام ماینینگ» به مفهوم استخراج بیت کوین، پاداش استخراج بیت کوین، هاوینگ بیت کوین، الگوریتم استخراج بیت کوین، هش در استخراج، تجهیزات مورد نیاز برای استخراج، دستگاه‌های استخراج بیت کوین، استخر استخراج، روش محاسبه سودآوری بیت کوین، قوانین استخراج بیت کوین، استخراج بیت کوین در ایران و سایر مباحث مرتبط پرداخته شده است.

دستگاه ماینر بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

در مطلب «دستگاه ماینر بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟ | گام به گام و به زبان ساده» ضمن بررسی مفهوم استخراج بیت کوین و چگونگی آن، به انواع سخت افزارهای ماینینگ و سیر تکاملی آن‌ها، روش انتخاب دستگاه ماینینگ، معرفی شرکت‌های معروف سازنده دستگاه ماینر، انواع دستگاه‌های ماینر، بهترین دستگاه‌های ماینر در سال ۲۰۲۰ و دیگر مباحث مرتبط پرداخته و در انتها، به پرسش‌های متداول پیرامون دستگاه‌های ماینر بیت کوین پاسخ داده شده است.

اتریوم چیست؟

در مطلب «اتریوم چیست ؟ | کامل ترین راهنمای رایگان — به زبان ساده»، به مفهوم اتریوم، تاریخچه آن، مزایا و معایب اتریوم، کاربردهای اتریوم، امور مالی غیر متمرکز (Decentralized Finance | DeFi)، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (Distributed Application | DApp)، قراردادهای هوشمند، نسخه‌های گوناگون اتریوم شامل اتریوم ۱.۰ و اتریوم ۲.۰، پیاده‌سازی اتریوم و زبان‌های برنامه‌نویسی مورد استفاده در آن، یکای جز اتریوم، گاز فی یا کارمزد (Gas Fee)، کیف پول اتریوم، روش استخراج اتریوم و دیگر مباحث مرتبط پرداخته شده است. همچنین، در انتهای مطلب به کلیه پرسش‌های متداول پیرامون این رمزارز پاسخ داده شده است.

اتریوم یا بیت کوین؟

پرسشی که برای بسیاری از افراد علاقه مند به حوزه رمزارزها مطرح است، این است که کدام یک از رمزارزهای اتریوم و بیت کوین ارزش سرمایه‌گذاری دارد. در مطلب «اتریوم یا بیت کوین — کدام ارزش سرمایه گذاری دارد و چرا؟»، ضمن ارائه معرفی کوتاهی از هر دو رمزارز، مقایسه‌ای بین این دو انجام و پرسش‌ها پیرامون سرمایه‌گذاری آن‌ها پاسخ داده شده است.

بایننس کوین چیست؟

یکی از رمزارزهای شناخته شده و محبوب، باینسن کوین است. در مطلب «بایننس کوین چیست ؟ — آنچه باید بدانید | به زبان ساده»، به چیستی بایننس کوین، تاریخچه، کاربرد، اهداف، امنیت، مزایا و معایب، روش خرید و فروش، آینده، پیش‌بینی قیمت و دیگر مباحث مربتط با بایننس کوین پرداخته شده است.

ارز دیجیتال ترون چیست؟

از جمله رمزارزهایی که بسیاری از افراد قصد آشنایی با آن را دارند، ارز دیجیتال ترون است. در مطلب «مطلب ارز دیجیتال ترون چیست ؟ — آنچه برای شروع باید بدانید»، به چیستی ارز دیجیتال ترون، تاریخچه، کاربرد، اهداف، امنیت، مزایا و معایب، روش خرید و فروش، آینده، پیش‌بینی قیمت و دیگر مباحث مربتط با آن پرداخته شده است.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟

از جمله پرسش‌هایی که برای افراد تازه‌وارد به دنیای رمزارزها مطرح است، این مسئله محسوب می‌شود که چطور می‌توانند رمزارزهای خود را ذخیره کنند، کیف پول جیست و بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است. در مطلب «بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است ؟ | راهنمای استفاده تصویری گام به گام» به مفهوم کیف پول ارز دیجیتال، تاریخچه آن، مثال‌هایی پیرامون کیف پول ارز دیجیتال و دلایل اهمیت انتخاب درست آن، اصطلاحات مربوط به کیف پول ارز دیجیتال، انواع کیف پول ارز دیجیتال، مزایا و معایب هر یک از این انواع و آموزش کار با آن‌ها به صورت تصویری و گام به گام پرداخته شده است.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:


مجموعه: دسته‌بندی نشده
یک نظر در "معرفی مقالات آموزشی رایگان رمزارزها و بیت کوین — راهنمای کاربردی"

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *