اسپویلر تلگرام چیست و چگونه پیام اسپویلردار بفرستیم؟

برای جلوگیری از لو رفتن داستان یک فیلم، داستان یک کتاب یا سایر اطلاعات حساس برای دوستان خود، می‌توانید اسپویلرها را در تلگرام مخفی کنید. در این مطلب نحوه استفاده از قالب‌بندی اسپویلرهای جدید برای مخفی کردن پیام‌ها در تلگرام را بررسی کرده‌ایم. استفاده از قالب‌بندی اسپویلر تلگرام به این معنی است که سایر اعضا مجبور نخواهند شد چت‌ها را بی‌صدا کنند تا از دیدن اطلاعات حاوی اسپویل جلوگیری شود.

اسپویلرها فقط برای افرادی که با آن‌ها تعامل داند آشکار می‌شوند. حتی اگر کسی به پیام اسپویلر پاسخ دهد، قالب‌بندی دست‌نخورده باقی می‌ماند. این قابلیت در آخرین به‌روزرسانی اپلیکیشن دسکتاپ تلگرام روی ویندوز، مک یا لینوکس و همچنین اپلیکیشن گوشی‌های اندروید، آیفون و همین‌طور آیپد موجود است.

پیامرسان تلگرام

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

نحوه قالب‌بندی پیام‌ها با اسپویلر تلگرام برای دسکتاپ

تلگرام رابط کاربری یکسانی روی پلتفرم‌های ویندوز، مک و لینوکس ارائه می‌دهد. بنابراین استفاده از قالب‌بندی (Formating) اسپویلر، به جز میانبرهای صفحه کلید، برای کلمات یا پیام‌ها مشابه است.

۱. ابتدا اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید و به گروه یا کانالی که می‌خواهید پیام را به همراه اسپویلر بفرستید، بروید.

۲. در بخش نوشتن پیام، متنی را بنویسید. سپس، کلمه (یا کلمه‌هایی) را که قصد دارید قالب‌بندی کنید برگزینید. روی آن کلیک راست کنید تا منوی ابزارها ظاهر شود و به سراغ گزینه Formatting بروید.

حذف شرطاسپویلر تلگرام

۳. سپس، Spoiler را انتخاب کنید. می‌توانید با استفاده از کلید میانبر Ctrl+Shift+P در ویندوز و Cmd+Shift+P در مک، همین فرایند قالب‌بندی اسپویلرها را با سرعت بیشتری به انجام برسانید.

۴. برای ارسال پیام دکمه Enter را بزنید. کلمات انتخابی همراه با قالب‌بندی اسپویلر تلگرام در ویندوز به رنگ خاکستری و در مک به رنگ سیاه ظاهر می‌شوند و شخص مقابل باید روی این کادر کلیک کند تا قادر به مشاهده محتوای زیرین باشد.

اسپویلر تلگرام

نحوه قالب‌بندی پیام‌ها همراه با اسپویلرهای تلگرام برای گوشی

اعمال قالب‌بندی اسپویلر تلگرام برای پیام‌ها در گوشی‌های اندروید، آیفون یا آیپد کمی مشکل است. برای این کار باید در منوی قالب‌بندی که با فشار طولانی مدت انگشت روی متن ظاهر می شود، ناوبری کنید.

۱. برای شروع، اپلیکیشن تلگرام را در گوشی باز کنید. به گروه یا کانالی که می‌خواهید در آن پیامی همراه با قالب‌بندی اسپویلر تلگرام بفرستید، بروید.

۲. پیام را بنویسید و کلمه (یا کلمه‌هایی) را که تمایل دارید قالب‌بندی شوند فشار دهید و با انشگت روی آن‌ها نگه دارید، در این‌جا منوی Formatting داخلی ظاهر می‌شود.

۳. در اندروید، به سادگی روی Spoiler بزنید تا قالب‌بندی روی عبارت انتخاب شده اعمال شود.

اسپویلر تلگرام

۴. این مراحل در آیفون و آیپد کمی متفاوت از سایر مراحل قبلی است. در منوی قالب‌بندی که ظاهر می‌شود، روی گزینه BIU بزنید تا سایر گزینه‌های قالب‌بندی باز شوند.

۵. در مرحله بعد، روی گزینه Spoiler از میان گزینه‌های موجود در قالب‌بندی بزنید.

اسپویلر تلگرام

۶. برای ارسال پیام، روی قسمت Send بزنید تا انیمیشنی که ابری رگه‌رگه را نشان می‌دهد، نمایان شود.

استفاده از قالب‌بندی اسپویلر تلگرام برای پیام‌ها می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، اما به خاطر داشته باشید که این چت‌ها از رمزنگاری سرتاسری پشتیبانی نمی‌کنند و بنابراین باید از اشتراک‌گذاری اطلاعات حساس خودداری کنید.

اگر این مطلب مفید واقع شده است، استفاده از دوره‌های آموزشی و مطالب زیر نیز پیشنهاد می‌شوند:

منبع [+]

۴ نظر در "اسپویلر تلگرام چیست و چگونه پیام اسپویلردار بفرستیم؟"
  1. با سلام و احترام؛

   صمیمانه از همراهی شما با مجله فرادرس و ارائه بازخورد سپاس‌گزاریم.

   برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

  1. با سلام و احترام؛

   صمیمانه از همراهی شما با مجله فرادرس و ارائه بازخورد سپاس‌گزاریم.

   برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *