دانلود کتابخانه هوش مصنوعی و پردازش تصویر برای سی شارپ – AForge.net

دانلود کتابخانه هوش مصنوعی و پردازش تصویر برای سی شارپ - AForge.net

زبان برنامه نویسی سی شارپ یا #C، یکی از قوی ترین، ساده ترین، پرکاربردترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. بسیاری از افرای که زبان متلب را برای کار برنامه نویسی انتخاب می کنند، سادگی بیش از حد زبان برنامه نویسی متلب را به عنوان اولین دلیل این انتخاب بیان می کنند. اما زبان متلب برای کاربردهایی که نیاز به سرعت پردازش بالا دارند، مناسب نیست. در این موارد، اغلب سی شارپ به عنوان اولین جایگزین برای متلب پیشنهاد می شود. یکی از پروژه های کد باز یا Open Source که در بخش کدهای گوگل ایجاد شده است، پروژه AForge.net است که تمام برنامه ها و تابع آن با سی شارپ نوشته شده اند. این توابع به صورت کتابخانه ای بی نظیر کنار هم گردآوری شده اند و موضوعاتی مانند الگوریتم های ژنتیک، شبکه های عصبی، پردازش تصویر، بینایی ماشینی، پردازش ویدیو، و روباتیک را شامل می شوند. متاسفانه به دلیل تحریم های موجود بر علیه کشور عزیزمان ایران، گوگل امکان دسترسی به بخش کدهای گوگل را از مراجعین ایرانی، صلب کرده است. لذا بر آن شدیم، تا با فراهم کردن امکان دانلود بسته نرم افزاری AForge.net و راهنمای کامل آن، گامی، هر چند کوچک، در جهت رفع نیاز پژوهشگران و علاقه مندان داخلی برداریم. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و لینک های دانلود، به ادامه مطلب توجه کنید.

دانلود کتابخانه هوش مصنوعی و پردازش تصویر برای سی شارپ - AForge.net

زبان برنامه نویسی سی شارپ یا #C، یکی از قوی ترین، ساده ترین، پرکاربردترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. کمتر کسی را می توان یافت که با #C برنامه نویسی کرده باشد، اما از سادگی و قدرت آن، متحیر نباشد. یکی از مزایای دیگر زبان سی شارپ، سرعت نسبتا بالای آن در پردازش و اجرای برنامه ها است. بسیاری از افرای که زبان متلب را برای کار برنامه نویسی انتخاب می کنند، سادگی بیش از حد زبان برنامه نویسی متلب را به عنوان اولین دلیل این انتخاب بیان می کنند. اما زبان متلب برای کاربردهایی که نیاز به سرعت پردازش بالا دارند، مناسب نیست. در این موارد، اغلب سی شارپ به عنوان اولین جایگزین برای متلب پیشنهاد می شود. زیرا هم پیچیدگی های ذاتی آن کم است و هم برنامه های سی شارپ، از نظر سرعت اجرا، بسیار سریع تر از متلب هستند.

یکی از پروژه های کد باز یا Open Source که در بخش کدهای گوگل (http://code.google.com) ایجاد شده است، پروژه AForge.net است که تمام برنامه ها و تابع آن با سی شارپ نوشته شده اند. این توابع به صورت کتابخانه ای بی نظیر کنار هم گردآوری شده اند و موضوعاتی مانند الگوریتم های ژنتیک، شبکه های عصبی، پردازش تصویر، بینایی ماشینی، پردازش ویدیو، و روباتیک را شامل می شوند. بخش های مناسب برای ارتباط با انواع پورت ها و گیرنده های تصویری در این کتابخانه در نظر گرفته شده اند که آن را به گزینه ای بسیار مناسب برای کار با سخت افزار، تبدیل می کند. نمونه هایی از پروژه های انجام شده با استفاده از این کتابخانه، در این لینک قابل مشاهده هستند.

متاسفانه به دلیل تحریم های موجود بر علیه کشور عزیزمان ایران، گوگل امکان دسترسی به بخش کدهای گوگل را از مراجعین ایرانی، صلب کرده است. لذا بر آن شدیم، تا با فراهم کردن امکان دانلود بسته نرم افزاری AForge.net و راهنمای کامل آن، گامی، هر چند کوچک، در جهت رفع نیاز پژوهشگران و علاقه مندان داخلی برداریم.

در ادمه لینک دانلود بخش اصلی کتابخانه، راهنمای کامل و برنامه های آماده انجام شده با AForge.net قرار داده شده اند:

لینک دانلود هسته اصلی AForge.net

لینک دانلود راهنمای کامل استفاده از AForge.net

لینک دانلود برنامه های آماده، نوشته شده با استفاده از AForge.net

اگر فایلهای زیپ شده نیاز به پسورد داشتند، عبارت matlabsite.com را به عنوان پسورد وارد کنید.

تصویر محیط برخی از برنامه هایی که با استفاده از AForge.net ایجاد شده اند، در ادمه آورده شده اند:

1D Function Optimization sample application
بهینه سازی با استفاده از الگوریتم ژنتیک


Traveling Salesman Problem sample application
حل مسأله فروشنده دوره گد با استفاده از الگوریتم ژنتیک


One-Layer Perceptron Classifier sample application
شبکه عصبی پرسپترون تک لایه برای طبقه بندی اطلاعات (Classification)


Time Series Prediction sample application
پیش بینی سری زمانی با استفاده از شبکه عصبی چند لایه


2D Organizing sample application
نگاشت های خود تنظیم (SOM) کوهونن


Motion Detector sample application
بینایی ماشینی برای تشخیص حرکت با استفاده از دوربین مدار بسته


Filters Demo sample application
پیاده سازی فیلترهای تصویری


Hough Transformation sample application
پیاده سازی نگاشت هاف (Hough Transformation)


مطالب پیشنهادی‎

۸ نظر در "دانلود کتابخانه هوش مصنوعی و پردازش تصویر برای سی شارپ – AForge.net"
  1. در پاسخ sama:

   با سلام.

   هیات علمی متلب سایت تمام توان و تمرکز خود را بر روی تولید محصولات آموزشی جدید و بهینه سازی ساختار علمی سایت معطوف کرده و در عین تمام تمایل باطنی خود، از پاسخگویی به سوالات موردی علمی به دلیل محدودیت های زمانی معذور هستند.

   از توجه شما متشکریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *