آیا یادگیری C برای یادگیری ++C نیاز است و به آن کمک می کند؟

مجموعه یکم فرادرس های آموزش برنامه نویسی C و ++C

 

اخیراً فرادرس آموزشی با عنوان “مجموعه یکم فرادرس های آموزش برنامه نویسی C و ++C” در این لینک(+) منتشر کرده است. این مجموعه به آموزش برنامه نویسی C و ++C می پردازد. در این مجموعه آموزشی بیشتر بر روی استاندارد ANSI C تاکید شده است اما استاندارهای جدیدتر از زبان C نیز مورد اشاره واقع شده اند که در خلال مباحث فیلم، نکات مربوط به آن ها، آمده است.
یکی از سوالاتی که گاهی اوقات مطرح می شود این است که چرا برای آموزش از C شروع کردیم و چرا مستقیم به سراغ ++C نرفتیم.
 
این سوال، ممکن است برای شما نیز مطرح شده باشد. در پاسخ باید در نظر گرفت که زبان برنامه نویسی C، هم اکنون با گذشت سال های متمادی، هنوز هم یکی از پر استفاده ترین زبان های برنامه نویسی در سیستم های مختلف است. اما با این حال، حتی اگر کاربردهای فراوان C را هم نادیده بگیریم، ارزش های ویژه آن در زمینه آموزش برنامه نویسی را نمی توان نادیده انگاشت.

بسیاری از مفاهیم مورد استفاده در زبان C، عملا در سیستم های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می شوند و این مجموعه آموزشی، بیشتر با این دیدگاه ارائه شده است که افرادی که می خواهند مثلا به سمت برنامه نویسی میکروکنترلر حرکت کنند، بتوانند بخشی از دانش پیش زمینه مورد نیاز خود را، از این مجموعه دریافت نمایند.

همچنین، مبانی برنامه نویسی و مفاهیم بنیادی مشترک میان C و ++C، که بخش مهمی از هر دو زبان را تشکیل می دهند، در حوزه کاری C راحت تر قابل بیان هستند و طبق بررسی های انجام شده و تجاربی که قبلا در زمینه تدریس وجود داشته است، ترجیح داده شد که حرکتی تدریجی از C به ++C انجام شود.

مطالب پیشنهادی‎

یک نظر در "آیا یادگیری C برای یادگیری ++C نیاز است و به آن کمک می کند؟"

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *