آینده، ساختنی است: فرادرس برای کودکان و نوجوانان

آینده، ساختنی است: فرادرس برای کودکان و نوجوانان

یکی از مهم‌ترین اهداف پروژه علمی-آموزشی فرادرس، ایجاد دسترسی آسان، همگانی و همیشگی به دانش و آموزش بوده است، که در نهایت منجر به توزیع عادلانه امکانات آموزشی و افزایش کیفیت عمومی آموزش خواهد شد.

هم اکنون، فرادرس با ارائه بیش از ۴۰۰ ساعت ویدئوی آموزشی تخصصی در زمینه‌های مختلف، نظیر هوش مصنوعی، برنامه‌نویسی، داده‌کاوی، بهینه‌سازی، یادگیری ماشینی، مهندسی برق، مهندسی کنترل، مهندسی صنایع، تحقیق در عملیات و ده‌ها زمینه تخصصی و دانشگاهی دیگر، به جرأت یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های آموزشی آنلاین و پیشتاز در ایران بوده است. این حرکت، با انگیزه و نیرویی بیش از پیش، و برنامه ریزی عمیقی برای تولید صدها ساعت آموزش جدید در زمینه‌های متنوع دانشگاهی، توسعه همه جانبه‌ای را در حال تجربه کردن است.

نظر به اهدافی که گردانندگان و مدیران فرادرس، در اساس‌نامه کاری و چشم‌انداز حرفه‌ای آن در نظر گرفته‌اند، به زودی نسل جدیدی از آموزش‌های فرادرس، در قالب طرح «فرادرس برای کودکان و نوجوانان» ارائه خواهند شد. نخستین نمونه از این نسل جدید فرادرس‌ها، که به زودی اخبار مربوط به آن را در همین جا منتشر خواهیم کرد، مربوط به آموزش برنامه‌نویسی برای کودکان، نوجوانان و مبتدیان است، که با پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین روش‌های آموزشی، مفاهیم و مبانی برنامه‌نویسی را به این دسته از مخاطبان منتقل می‌نماید.

امیدواریم این حرکت نو که در فرادرس آغاز شده است، بتواند در تربیت نسلی جدید، که آینده‌ای درخشان را برای کشور عزیزمان خواهند ساخت، تاثیری هر چند کوچک داشته باشد.

ما عمیقا معتقدیم که، آینده به انتظار نشستنی نیست؛ بلکه ساختنی است. و البته، در این مسیر حساب ویژه‌ای را بر روی همراهی مخاطبان و همراهان گرامی فرادرس باز کرده‌ایم.

 

مطالب پیشنهادی‎

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *