فرادرس آموزشی حل مسأله دیسپاچینگ اقتصادی با روش‌های کلاسیک در متلب

فرادرس آموزشی حل مسأله دیسپاچینگ اقتصادی با روش‌های کلاسیک در متلب 

در این فیلم آموزشی رایگان، بر روی حل مسأله دیسپاچینگ اقتصادی (Economic Dispatching) با استفاده از روش های بهینه سازی کلاسیک بحث و بررسی شده است. این مسأله، یکی از مسائل مهم و پرکاربرد در رشته مهندسی برق-قدرت (Power Engineering) است و یکی از زیر مجموعه های مسأله تخصیص واحد یا Unit Commitment می باشد. پیش از این در مجموعه های آموزش مختلفی در فرادرس، به حل این مسأله با روش های بهینه سازی هوشمند پرداخته شده است (اینجا و اینجا). اما در این فیلم آموزشی، با رویکردی کاملا متفاوت، با استفاده از امکانات پایه ای تولباکس بهینه سازی (Optimization Toolbox) نرم افزار متلب، این مسأله حل شده است و پاسخ های به دست آمده از حل این مسأله، به صورت گرافیکی نمایش داده شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر، ادامه مطلب را ببینید.

فرادرس آموزشی حل مسأله دیسپاچینگ اقتصادی با روش‌های کلاسیک در متلب 

در این فیلم آموزشی رایگان، بر روی حل مسأله دیسپاچینگ اقتصادی (Economic Dispatching) با استفاده از روش های بهینه سازی کلاسیک بحث و بررسی شده است. این مسأله، یکی از مسائل مهم و پرکاربرد در رشته مهندسی برق-قدرت (Power Engineering) است و یکی از زیر مجموعه های مسأله تخصیص واحد یا Unit Commitment می باشد. پیش از این در مجموعه های آموزش مختلفی در فرادرس، به حل این مسأله با روش های بهینه سازی هوشمند پرداخته شده است (اینجا و اینجا). اما در این فیلم آموزشی، با رویکردی کاملا متفاوت، با استفاده از امکانات پایه ای تولباکس بهینه سازی (Optimization Toolbox) نرم افزار متلب، این مسأله حل شده است و پاسخ های به دست آمده از حل این مسأله، به صورت گرافیکی نمایش داده شده اند.

این فیلم، بخشی از کارگاه تخصصی آموزش برنامه نویسی متلب است، که در آبان و آذر ماه ۱۳۹۳، با همکاری فرادرس و شاخه دانشجویی IEEE در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، با حضور افراد مختلفی از دانشگاه ها و صنایع ایران، برگزار شده است و گواهینامه بین المللی معتبر از سوی IEEE به شرکت کنندگان ارائه شد. مدرس این کارگاه آموزشی، دکتر سیدمصطفی کلامی هریس، دانش آموخته دکترای مهندسی برق-کنترل، از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی است.

 

 

برای مشاهده جزئیات و تهیه فرادرس آموزشی ریشه یابی و ترسیم اعداد مختلط در متلب به این لینک (+) مراجعه نمایید. 

مطالب پیشنهادی‎

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *