فرادرس تحلیل تیرهای اویلر، تیموشنکو و قاب در متلب و انسیس

فرادرس تحلیل تیرهای اویلر، تیموشنکو و قاب در متلب و انسیس

در این فردارس، دانشجویان عزیز، با المان محدود کاربردی آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود، تحلیل تیرهای اویلر، تیموشنکو و قاب در متلب و انسیس و … می باشد. نقطه قوت این آموزش این است که به طور کامل به توضیح و برنامه نویسی تیرهای اویلر، تیموشنکو و قاب پرداخته شده است و آموزش توسط یکی از بهترین مدرسین متخصص در این زمینه، انجام شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، ادامه مطلب را ببینید.

فرادرس تحلیل تیرهای اویلر، تیموشنکو و قاب در متلب و انسیس

در این فردارس، دانشجویان عزیز، با المان محدود کاربردی آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود، تحلیل تیرهای اویلر، تیموشنکو و قاب در متلب و انسیس و … می باشد. نقطه قوت این آموزش این است که به طور کامل به توضیح و برنامه نویسی تیرهای اویلر، تیموشنکو و قاب پرداخته شده است و آموزش توسط یکی از بهترین مدرسین متخصص در این زمینه، انجام شده است.

تحلیل مهندسی شامل ۳ روش عمده به نام های تحلیلی، عددی و تجربی، می باشند. روش های تحلیلی روش هایی می باشند که منجر به یافتن حل دقیق به صورت پیوسته در دامنه حل می گردند. یافتن چنین روش هایی برای تمام مسائل امکان پذیر نمی باشد. روش های تجربی نیز بخش مهمی از تحلیل های مهندسی را تشکیل داده اند اما به علت هزینه بر بودن و سختی های آزمایشگاهی، همواره امکان استفاده از آن ها وجود نخواهد داشت. لذا در این میان، روش های عددی بخش ناگزیری از تحلیل های مهندسی را تشکیل داده اند. تحلیل المان محدود نیز از جمله تحلیل های عددی می باشد که آشنایی و شناسایی روش های المان محدود بسیار مهم می باشد.

امروزه المان محدود به عنوان روشی ضروری و حیاتی برای تحلیل های سازه ای (اعم از ساده و پیچیده)، تحلیل های انتقال حرارت، تحلیل های الکترومغناطیس و غیره پذیرفته شده است. از این رو، شناخت مفاهیم اولیه و نیز آشنایی با برنامه نویسی المان محدود برای تحلیل های مهندسی از اهمیت بسزایی برخوردار است. با توجه به اهمیت های بیان شده برای این روند آمورشی، و نیز وجود چنین درسی در واحدهای دانشگاهی و نیز پژوهشی در صنعت، ارائه این درس از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

سرفصل های مورد بحث:

 • استخراج ماتریس سختی المان تیر
  • المان تیر اویلر- برنولی
  • المان تیر تیموشنکو
  • تحلیل مودال تیر و قاب
  • تحلیل قاب سه بعدی
 • استخراج ماتریس جرم المان تیر
 • بارهای اعمالی و شرایط مرزی آن
 • حل تیرو تحلیل های تنش اعضا، جابجایی، فرکانس های طبیعی

برای یادگیری بهتر این آموزش، بهتر است پیش نیازهای زیر را داشته باشید:

 • آشنایی با مفاهیم ماتریس ها
 • آشنایی با مفهیم اولیه تنش/کرنش

البته روابط مورد نیاز برای هر یک از این مباحث در طول درس ارائه خواهد گردید.  

برای مشاهده جزئیات و تهیه فرادرس تحلیل تیرهای اویلر، تیموشنکو و قاب در متلب و انسیس به این لینک (+) مراجعه نمایید.

مطالب پیشنهادی‎

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *