فرادرس تحلیل تنش بر روی صفحه‌ی دارای ناپیوستگی با متلب و انسیس

فرادرس تحلیل تنش بر روی صفحه‌ی دارای ناپیوستگی با متلب و انسیس

 

در این فردارس، دانشجویان عزیز، با المان محدود کاربردی آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود، تحلیل تنش بر روی صفحه‌ی دارای ناپیوستگی با متلب و انسیس و … می باشد. نقطه قوت این آموزش این است که به طور کامل به توضیح و برنامه نویسی المان های ایزوپارامتریک و جابجایی پرداخته شده است و آموزش توسط یکی از بهترین مدرسین متخصص در این زمینه، انجام شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، ادامه مطلب را ببینید.

فرادرس تحلیل تنش بر روی صفحه‌ی دارای ناپیوستگی با متلب و انسیس

 

در این فردارس، دانشجویان عزیز، با المان محدود کاربردی آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود، تحلیل تنش بر روی صفحه‌ی دارای ناپیوستگی با متلب و انسیس و … می باشد. نقطه قوت این آموزش این است که به طور کامل به توضیح و برنامه نویسی المان های ایزوپارامتریک و جابجایی پرداخته شده است و آموزش توسط یکی از بهترین مدرسین متخصص در این زمینه، انجام شده است.

 

 

تحلیل مهندسی شامل ۳ روش عمده به نام های تحلیلی، عددی و تجربی، می باشند. روش های تحلیلی روش هایی می باشند که منجر به یافتن حل دقیق به صورت پیوسته در دامنه حل می گردند. یافتن چنین روش هایی برای تمام مسائل امکان پذیر نمی باشد. روش های تجربی نیز بخش مهمی از تحلیل های مهندسی را تشکیل داده اند اما به علت هزینه بر بودن و سختی های آزمایشگاهی، همواره امکان استفاده از آن ها وجود نخواهد داشت. لذا در این میان، روش های عددی بخش ناگزیری از تحلیل های مهندسی را تشکیل داده اند. تحلیل المان محدود نیز از جمله تحلیل های عددی می باشد که آشنایی و شناسایی روش های المان محدود بسیار مهم می باشد.

 

امروزه المان محدود به عنوان روشی ضروری و حیاتی برای تحلیل های سازه ای (اعم از ساده و پیچیده)، تحلیل های انتقال حرارت، تحلیل های الکترومغناطیس و غیره پذیرفته شده است. از این رو، شناخت مفاهیم اولیه و نیز آشنایی با برنامه نویسی المان محدود برای تحلیل های مهندسی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

با توجه به اهمیت های بیان شده برای این روند آمورشی، و نیز وجود چنین درسی در واحدهای دانشگاهی و نیز پژوهشی در صنعت، ارائه این درس از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

 

سرفصل های مورد بحث:

 • المان‌های ایزوپارامتریک و انتگرال‌گیری عددی
 • تحلیل تنش صفحه دارای ناپیوستگی
 • تحلیل جابجایی
 • تحلیل المان محدود صفحات دارای ترک
 • نتیجه گیری

برای یادگیری بهتر این آموزش، بهتر است پیش نیازهای زیر را داشته باشید:

 • آشنایی با مفاهیم ماتریس ها
 • آشنایی با مفهیم اولیه تنش/کرنش

البته روابط مورد نیاز برای هر یک از این مباحث در طول درس ارائه خواهد گردید.  

برای مشاهده جزئیات و تهیه فرادرس تحلیل تنش بر روی صفحه‌ی دارای ناپیوستگی با متلب و انسیس به این لینک (+) مراجعه نمایید.

مطالب پیشنهادی‎

۲ نظر در "فرادرس تحلیل تنش بر روی صفحه‌ی دارای ناپیوستگی با متلب و انسیس"
 1. با سلام

  من به المان محدود جهت حل مسایل سیالات نیاز دارم. میخواستم بدونم که آیا این بسته ی آموزسی برای من مفید خواهد بود؟
  ممنون

  1. در پاسخ دادن به Hossein:
   با سلام،
   از مکاتبه شما متشکریم.
   سوال مطرح شده را با مدرس در میان گذاشتیم و پاسخ زیر را دریافت نمودیم:
   «این مجموعه در درک مفاهیم به شما کمک خواهد کرد اما به شکل مستقیم به حل مسایل مکانیک سیالات نمی پردازد. اما به صورت کلی توضیح میدهد که چگونه ماتریس های سختی را استخراج و شرایط مرزی را اعمال نمایید. توصیه می شود از بخش هایی که مرتبط با مفاهیم اولیه است استفاده نمایید.»
   موفق و پیروز باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *