فرادرس مدل سازی و شناسایی سیستم های دینامیکی با استفاده از مدل ARX و شبکه فازی عصبی ANFIS

فرادرس مدل سازی و شناسایی سیستم های دینامیکی با استفاده از مدل ARX و شبکه فازی عصبی ANFIS

 

یکی از مخاطبین فرادرس، سئوالی را در خصوص چگونگی مدل سازی سیستم های دینامیکی توسط مدل شبکه عصبی-فازی مطرح کرده است، که یکی از اعضای هیأت علمی فرادرس، پاسخ ایشان را، در قالب یک آموزش ویدئویی کوتاه در اختیار واحد انتشار فرادرس قرار داده است. مطالب آموزشی این فیلم آموزشی، توسط دکتر سیدمصطفی کلامی هریس، فارغ التحصیل دکترای مهندسی کنترل از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، ارائه شده است.

در این فیلم آموزشی، که به صورت رایگان برای دانلود توسط عموم مخاطبین فرادرس منتشر شده است، در ابتدا نحوه مدل سازی و شناسایی سیستم های دینامیکی به صورت مدل خطی ARX و توسط تولباکس شناسایی سیستم متلب آموزش داده شده است. در ادامه، با تبدیل مسأله مدل سازی سیستم های دینامیکی به یک مسأله استاتیک، با استفاده از تولباکس (جعبه ابزار) فازی متلب، مدل سازی سیستم غیر خطی به صورت یک سیستم فازی انجام شده است. تمام الگوریتم های مطرح شده در این فیلم آموزشی، به صورت گام به گام و کاملا عملی در محیط متلب پیاده سازی شده اند.

 

 

برای مشاهده جزئیات و تهیه فرادرس مدل سازی و شناسایی سیستم های دینامیکی با استفاده از مدل ARX و شبکه فازی عصبی ANFIS به این لینک (+) مراجعه نمایید.

 

>

مطالب پیشنهادی‎

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *