معرفی عمومی بیش از یکصد ساعت آموزش ویدئویی برنامه نویسی فرادرس به زبان فارسی‎

yekpezeshk

 

 یک پزشک یکی از وبسایت های معتبر در حوزه دنیای فناوری، اخیرا با این مقدمه به معرفی آموزش های برنامه نویسی فرادرس پرداخته است.

 

آموختن برنامه نویسی سخت نیست

اصولا هر فردی که به هر روشی می تواند با انسانهای اطراف خود ارتباط برقرار کند (حتی آنهایی که مشکل در ارتباط دارند)، می تواند یک برنامه نویس شود. فردی که در یک جامعه با هزاران پیچیدگی زندگی کرده و مکاتبه و مراوده خود را به پیش می برد؛ قطعا نه تنها می تواند با کامپیوتر سخن بگوید؛ بلکه همانند همه برنامه نویسان، شیفته دنیای مشخص و نظام مند کامپیوتر ها خواهد شد. جایی که در آنجا تشبیه و استعاره وجود ندارد. سخن ها دو پهلو نیستند. منظور نویسنده و گوینده، همان چیزی است که شنونده دریافت می کند. سوء برداشت وجود ندارد.

سخن گفتن با کامپیوتر ها صدها برابر ساده تر از تلفن صحبت کردن با یک انسان است. اگر شما نیز به راحتی با افراد اطراف خود در ارتباطید، صدها برابر همین راحتی را در سخن گفتن با کامپیوترها می یابید.

تنها مشکل در آموختن برنامه نویسی، در دسترس نبودن آموزش های مناسب است. مشکلی که این نوشته با معرفی آموزشهای برگزیده برنامه نویسی به آنها می پردازد.

اگر دانشجوی رشته هوش مصنوعی، مهندسی برق و صنایع و حوزه های مرتبط باشید؛ قطعا با فرادرس به عنوان بزرگترین سامانه ویدئویی آموزش های دانشگاهی کشور آشنا هستید. این پروژه با داشتن بیش از ۳۰ هزار دانشجو در یک سال گذشته به تنهایی نیم میلیون ساعت آموختن و آموزش دیدن را ایجاد کرد و هم اکنون با بیش از یک هزار ساعت آموزش دانشگاهی بزرگترین پلتفرم دروس علمی کشور را ساخته است.

آموزش های برنامه نویسی فرادرس به تنهایی کتابخانه ای غنی در آموزش این موضوع مهم را تشکیل می دهند و در این پست هدف ما یک مرور کوتاه در مورد هر یک از این آموزش ها می باشد.

 

همه آموزش های برنامه نویسی فرادرس

اگر بخواهیم منابع آموزشی بیان شده قبلی را به صورت خلاصه تجمیع کنیم؛ لیست کامل آموزش های برنامه نویسی فرادرس در ادامه آمده است:

 

نام آموزش مدت زمان لینک مرجع
مجموعه آموزش های برنامه نویسی C ۱۳ ساعت لینک (+)
گنجینه آموزش های برنامه نویسی کاربردی متلب — از مقدماتی تا پیشرفته ۳۰ ساعت لینک (+)
مجموعه آموزش های طراحی رابط های گرافیکی (GUI) در متلب ۸ ساعت لینک (+)
آموزش برنامه نویسی برای دانش آموزان با اسمال بیسیک یا Small Basic ۱۶ ساعت لینک (+)
مجموعه آموزش های کاربردی برنامه نویسی #C (سی شارپ) ۱۳ ساعت لینک (+)
آموزش برنامه نویسی R و نرم افزار R Studio ۷ ساعت لینک (+)
آموزش برنامه نویسی جاوا‎‬ ۲۳ ساعت لینک (+)
آموزش برنامه نویسی وب با استفاه از PHP ۲۶ ساعت لینک (+)
آموزش برنامه نویسی به زبان ویژوال بیسیک دات نت ۱۰ ساعت لینک (+)

 

ادامه را در یک پزشک بخوانید.

بیش از یکصد ساعت آموزش ویدئویی برنامه نویسی به زبان فارسی‎ – کلیک کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *