مراجع مطالعاتی و منابع آموزشی تطابق ویژگی در تصاویر دیجیتال با استفاده از ویژگی های محلی

تناظر یابی در تصاویر دیجیتال با استفاده از ویژگیهای محلی

در دهه های اخیر همراه با پیشرفت تکنولوژی مسائل موجود نیز پیچیده تر شده اند و با وجود این دست از پیچیدگی ها امروزه در بیشتر مسائل استفاده از روش های ریاضی به علت نیاز به ساده سازی مساله و محدودیت های محاسباتی کاربردی نمی باشند. در چنین شرایطی استفاده از روش های شبیه سازی که آمیزه ای از هنر مدل سازی و تکنیک های محاسباتی است نزد پژوهشگران مقبولیت بیشتری پیدا نموده است که یکی از شناخته شده ترین این تکنیک ها، تناظر یابی در تصاویر دیجیتال با استفاده از ویژگیهای محلی می باشد.

تناظر یابی در تصاویر دیجیتال با استفاده از ویژگیهای محلی

در دهه های اخیر همراه با پیشرفت تکنولوژی مسائل موجود نیز پیچیده تر شده اند و با وجود این دست از پیچیدگیها امروزه در بیشتر مسائل استفاده از روش های ریاضی به علت نیاز به ساده سازی مساله و محدودیت های محاسباتی کاربردی نمی باشند. در چنین شرایطی استفاده از روش های شبیه سازی که آمیزه ای از هنر مدل سازی و تکنیک های محاسباتی است نزد پژوهشگران مقبولیت بیشتری پیدا نموده است که یکی از شناخته شده ترین این تکنیک ها، تناظر یابی در تصاویر دیجیتال با استفاده از ویژگیهای محلی می باشد.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
An efficient approach for robust multimodal retinal image registration based on UR-SIFT features and PIIFD descriptors Z Ghassabi, J Shanbehzadeh, A Sedaghat, E Fatemizadeh ۲۰۱۳ لینک (کلیک کنید)  یک روش کارآمد برای ثبت چند تصویر شبکیه قوی بر اساس ویژگی های UR
retinal fundus image registration by selecting stable extremum points in the SIFT detector Z Ghassabi, J Shanbehzadeh, A Mohammadzadeh, SS Ostadzadeh ۲۰۱۵ لینک (کلیک کنید)  شبکه فوندوس ثبت تصویر یا انتخاب نقاط حد اکثر پایدار در آشکارسازی الک کردن

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Visual Object Recognition cover Kristen Grauman, Bastian Leibe ۲۰۱۱ لینک (کلیک کنید) آموزش تشخیص شیء بصری

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش تناظر یابی در تصاویر دیجیتال با استفاده از ویژگیهای محلی دکتر زینب قصابی ۳ ساعت و ۴۸ دقیقه لینک (کلیک کنید)
مجموعه آموزش های پردازش تصویر در متلب دکتر سیدمصطفی کلامی هریس ۱۵ ساعت و ۳۵ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش کاهش تعداد رنگ تصاویر با استفاده از روش های خوشه بندی هوشمند دکتر سیدمصطفی کلامی هریس ۱ ساعت و ۱۸ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *