دوره‌های آموزشی تخصصی برای پر کردن اوقات فراغت – بخش دوم

دوره‌های آموزشی تخصصی برای پر کردن اوقات فراغت در تابستان

ایام تعطیلات زمان خوبی برای استراحت و تجدید قواست، اما در عین حال زمان مناسبی نیز برای فراگیری مهارت‌های جدید می‌باشد. حالا که ذهنتان آزاد است از آن بهره ببرید و مهارت‌های جدیدی را به رزومه‌تان اضافه کنید! لازم نیست برای این کار تمام تعطیلات تان را وقف کنید، بلکه کافی‌ست تنها چند ساعت را در هفته به فراگیری آموزش‌های آنلاین اختصاص دهید. در این مقاله دوره‌های آنلاینی معرفی خواهند شد که به زمانی کمتر از ده هفته نیاز دارند (بعضی‌ حتی کمتر از دو ساعت!). علاوه بر اینکه تلاش شده دوره‌های معرفی شده جالب و ارزشمند باشند، بیشتر آنها کاملا رایگان هستند. این دوره‌ها در هفت دسته کلی قرار می‌گیرند: برنامه‌نویسی، طراحی، بازاریابی آنلاین، ارتباطات، کارآفرینی، نگارش، و زبان‌های جدید.

دوره‌های آموزشی تخصصی برای پر کردن اوقات فراغت در تابستان

ایام تعطیلات زمان خوبی برای استراحت و تجدید قواست، اما در عین حال زمان مناسبی نیز برای فراگیری مهارت‌های جدید می‌باشد. حالا که ذهنتان آزاد است از آن بهره ببرید و مهارت‌های جدیدی را به رزومه‌تان اضافه کنید! لازم نیست برای این کار تمام تعطیلات تان را وقف کنید، بلکه کافی‌ست تنها چند ساعت را در هفته به فراگیری آموزش‌های آنلاین اختصاص دهید. در این مقاله دوره‌های آنلاینی معرفی خواهند شد که به زمانی کمتر از ده هفته نیاز دارند (بعضی‌ حتی کمتر از دو ساعت!). علاوه بر اینکه تلاش شده دوره‌های معرفی شده جالب و ارزشمند باشند، بیشتر آنها کاملا رایگان هستند. این دوره‌ها در هفت دسته کلی قرار می‌گیرند: برنامه‌نویسی، طراحی، بازاریابی آنلاین، ارتباطات، کارآفرینی، نگارش، و زبان‌های جدید.

طراحی

image03

معرفی نرم‌افزار فوتوشاپ، ارائه شده در فرادرس

در این دوره که به زبان فارسی می‌باشد، دانش‌پژوهان با نرم افزار فتوشاپ آشنا می‌شوند. سرفصل‌هایی که در این آموزش به آنها پرداخته می‌شود عبارتند از : “تصویر دیجیتال چیست؟” و “نحوه تهیه تصویر دیجیتال”. استفاده از ویدئوهای آموزشی این دوره رایگان است.

سطح: مبتدی

مدت: ۱ ساعت

آموزش مقدماتی کار با فوتوشاپ، ارائه شده در Adobe KnowHow

این دوره‌ی مقدماتی به شما مباحث پایه فوتوشاپ را به صورت آسان و با مثال‌های عملی آموزش خواهد داد. شما با گذراندن این دوره، چگونگی تنظیم محیط کار و انجام عملیات ویرایشی مختلف که توسط این نرم‌افزار ارائه می‌شود را خواهید آموخت.

سطح: مبتدی

مدت: ۱۴ ساعت/ ۲۶ درس

آموزش نرم‌افزار Adobe Illustrator، ارائه شده در Udemy

آیا دوست دارید گرافیک‌های زیبا ایجاد کنید؟ این دوره ابتدا به شما تکنیک‌های پایه Illustrator را خواهد آموخت و سپس به مباحث پیشرفته‌تری همچون نوع‌ها و پنل‌ها، رنگ‌ها و الگوها، و پرسپکتیو و اتومیشن خواهد پرداخت.

سطح: برای تمام سطوح

مدت: ۱۱ ساعت/ ۴۱ درس

آموزش Adobe InDesign برای مبتدی‌ها، ارائه شده در Adobe KnowHow

این دوره به شما آموزش می‌دهد که چگونه از ابزار‌های قدرتمند و تکنیک‌های موجود در InDesign برای ایجاد طرح‌های با کیفیت استفاده کنید. بعد از این دوره شما مهارت‌های لازم برای کار با تصاویر و جدول‌ها، و افزودن رنگ و اِفِکت‌ها را خواهید داشت.

سطح: مبتدی

مدت: ۱۱ ساعت/ ۲۱ درس

مقدمه‌ای بر طراحی گرافیک، ارائه شده در Udemy

چرا یک لوگوی خاص به نظر زیبا می‌آید؟ چرا یک پوستر در میان دیگر پوسترها می‌درخشد؟ در این دوره، تئوری پشت ایجاد گرافیک‌های جلب توجه کننده را فرا خواهید گرفت و همچنین اصول و عناصر مهم طراحی را خواهید آموخت.

سطح: مبتدی

مدت: ۱ ساعت/ ۱۲ درس

ابزارهای مهم Adobe Photoshop CS6، ارائه شده در ALLISON

با گذراندن این دوره می‌توانید بر دستکاری و رتوش تصاویر تسلط پیدا کنید. در طی این آموزش، از طریق واسط کاربری فوتوشاپ، تکنیک‌های لازم برای ویرایش تصاویر را فرا خواهید گرفت.

سطح: مبتدی

مدت: ۲ ساعت/ ۸ درس

بازاریابی آنلاین

image06

شبکه‌های اجتماعی، ارائه شده توسط Buffer

با دریافت ایمیل‌های آموزشی، اصول شبکه‌های اجتماعی را با تنها صرف دو دقیقه در روز طی یک هفته فرا بگیرید. شما در همه چیز، از قرار دادن موسیقی برای پست‌های شبکه اجتماعی‌تان گرفته تا درک تحلیل بازاریابی آنلاین، مهارت پیدا خواهید شد.

سطح: مبتدی

مدت: ۱۴ دقیقه/ ۷ درس

گواهینامه بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، ارائه شده در ALISON

آیا می‌خواهید بدانید چطور بازاریابی ایمیلی، وبلاگی، و فیسبوکی می‌تواند توجه مشتریان را به سمت کسب و کار شما جلب کند؟ اگر جواب شما بله است، این دوره برای شماست. بعد از تکمیل دوره، شما درون و برون اینگونه بازاریابی و همچنین متدهای مختلفی که به شما برای افزایش جذب ترافیک کمک می‌کنند را فرا خواهید گرفت.

سطح: مبتدی

مدت: ۱۵ تا ۲۰ ساعت/ ۱۱ درس

SEO پیشرفته: تاکتیک‌ها و استراتژی، ارائه شده در Udemy

در این دوره، کار با محدوده گسترده‌ای از موضوعات SEO را فرا خواهید گرفت و همچنین بعضی از مفاهیم و استراتژی‌های عمیق‌تر را خواهید شناخت. این دوره برای اشخاص با سطوح مختلف دانش مناسب است.
سطح: تمام سطوح

مدت: ۱ ساعت/ ۷ درس

بازاریابی اینترنتی برای باهوش‌ها، ارئه شده در Copyblogger

این دوره که به صورت ارسال مطالب به ایمیل شما انجام می‌گیرد، یک رویکرد ساده و سیستماتیک برای پیاده‌سازی موثر بازاریابی آنلاین را به شما می‌آموزد. شما همچنین با ثبت نام در این دوره، به ۱۴ کتاب الکترونیکی در مورد بازاریابی محتوا، کپی رایت، جستجوی کلمات کلیدی، و موضوعات دیگر دسترسی خواهید داشت.

سطح: متوسط

مدت: ۲۰ درس

بازاریابی در دنیای دیجیتال، ارائه شده در Coursera

این آموزش که توسط دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین تهیه شده است، بررسی می‌کند که ابزارهای دیجیتال-همچون گوشی‌های هوشمند، اینترنت، و پرینت سه بعدی- چگونه دنیای بازاریابی را دچار انقلاب کرده‌اند. این دوره به شما استفاده از این ابزارها را برای متقاعد کردن مشتریان در خرید، توزیع، و پرداخت هزینه مناسب برای محصولات شما خواهد آموخت.

سطح: مبتدی

مدت: ۳۲ ساعت/ ۲۴ درس

کار با گوگل آنالیز (Google Analytics)، ارائه شده در Udemy

این کلاس آموزشی به شما در تسلط بر اصول Google Analytics کمک خواهد کرد. جدا از کسب توانایی تفسیر داده‌ها، شما چگونگی ترجمه داده‌های خام به اطلاعات مهم و کاربردی را فرا خواهید گرفت.

سطح: مبتدی

مدت: ۴ ساعت/ ۲۱ درس

دوره بازاریابی از طریق ایمیل، ارائه شده در HubSpot

اگر می‌خواهید به اهداف بازاریابی ایمیلی دست پیدا کنید، تنها کافی است ویدئوهای این مجموعه را تماشا کنید. این ویدئوها به شما همه چیزدر این باره را خواهند آموخت.

سطح: مبتدی

مدت: ۵ درس

ارتباطات

image00

ماهر شدن در ارتباطات، ارائه شده در The Muse

آیا ارتباطات را زیاد جذاب نمی‌دانید؟ این کلاس مبتنی بر ایمیل می‌تواند نظر شما را در این باره تغییر داده و شما را به ارتباط علاقه‌مند کند. شما مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط، از شروع گفتگوهایی که منجر به آغاز حرف در مورد شما و شرکت‌تان می‌شود گرفته تا صحبت‌های کوتاه، ساده وهوشمندانه با هر کسی را فرا خواهید گرفت.

سطح: تمام سطوح

مدت: ۷ درس

مقدمه‌ای بر سخنرانی‌های عمومی، ارائه شده در edX

هدف این دوره که توسط دانشگاه واشنگتن طراحی شده است، کمک به شما در تبدیل شدن به یک سخنران با اعتماد به نفس و موثر می‌باشد. شما طراحی و انتقال استدلال‌های پایه، ارائه اطلاعات، و استدلال‌های پیچیده و مجاب کننده را در عرض ۱۰ هفته خواهید آموخت.

سطح: تمام سطوح

مدت: ۳۰ تا ۵۰ ساعت/ ۱۰ درس

مذاکرات موفق: استراتژی‌ها و مهارت‌های لازم، ارائه شده در Coursera

مذاکره کلید اصلی موفقیت در کسب و کار است؛ هیچ کسب و کاری نمی‌تواند بدون بستن قراردادهای سودآور به بقا ادامه دهد. بعد از اتمام این دوره (به صورت کامل با تماشای ویدئوها و استفاده از یک اپ رایگان) که توسط دانشگاه میشیگان تهیه شده است، شما خواهید آموخت که چگونه به صورت موفقیت‌آمیزی مذاکره کنید.

سطح: تمام سطوح

مدت: ۸٫۵ ساعت/ ۶ درس

استراتژی‌های ارتباطی، ارائه شده در edX

اغلب انسان‌هایی که حرف‌های بیشتری برای زدن دارند، بیشترین مشکل را در بیان گفته‌های خود دارند. این دوره به متخصصان (دانشمندان، مهندسان، و…) کمک می‌کند تا به صورت موثری با اشخاص غیرمتخصص برای بیان اطلاعات تصمیم‌گیری سازمانی، ارتباط برقرار کنند. این کلاس رایگان است اما با پرداخت مبلغ ۵۰ دلار می‌توانید گواهی رسمی پایان دوره PurdueX را دریافت کنید.

سطح: متوسط

مدت: ۲۰ تا ۳۰ ساعت/ ۵ درس

نوشتن متن سخنرانی، ارائه شده در Global Speechwriter

برنت کریگان که در زمینه نوشتن متن سخنرانی متخصص است، ۱۰ مقاله را برای کمک به مبتدیان جهت نوشتن متن‌های سخنرانی بهتر نوشته است. بعضی از این مقالات عبارتند از ” چگونه برای گوش، و نه برای چشم، بنویسیم” و “یک ساختار سخنرانی برای در دست گرفتن شنوندگان”. عضو شوید و هر هفته یک مقاله جدید دریافت کنید.

سطح: تمام صطوح

مدت: ۱۰ درس

کارآفرینی

image01

چگونه یک استارتاپ جدید را شروع کنیم، ارائه شده توسط سام آلتمن در دانشگاه استنفورد

این کلاس که ابتدا در پاییز ۲۰۱۴ در استنفورد برگزار شد، توسط مدیر Y Combinator، آقای سام آلتمن طراحی شده و شامل مباحثی در مورد کارآفرینانی همچون موسسان پی‌پال، لینکداین، و ایر بی ان بی می‌شود. شما در این دوره اصول افزایش کاربر، افزایش بودجه، عملیات و مدیریت، و بسیاری چیزهای دیگر را فرا خواهید گرفت.

سطح: تمام سطوح

مدت: ۲۰ ساعت/ ۲۰ درس

سرمایه‌گذاری‌های جدید: شروع به جذب سرمایه‌ برای کارآفرین‌ها، ارائه شده در Coursera

این دوره که در دانشگاه مریلند تدریس شده است، برای کارآفرینان بلندپرواز و فعالی‌‌ست که می‌خواهند بدانند چطور برای شرکتشان سرمایه‌ی امن جمع کنند. سوالات کلیدی‌ای همچون “چه سرمایه‌گذارانی در هر مرحله سرمایه‌گذاری می‌کنند و چطور باید آنها را پیدا کرد؟” و ” گزینه‌های افزایش سرمایه چیست؟” در طول چهار هفته پاسخ داده خواهند شد.

سطح: متوسط

مدت:۱۲ تا ۲۰ ساعت/ ۴ درس

چگونه اقدام به ایجاد یک استارتاپ کنیم، ارائه شده در Udacity

در یادگیری اصول فرایند توسعه مشتری به بیش از ۲۸۰۰۰۰ دانش‌پژوه آنلاین بپیوندید. در این دوره که توسط استیون بلنک، کارآفرین سیلیکون ولی، تهیه شده است، گام‌های اصلی برای ایجاد یک استارتاپ موفق آموزش داده می‌شود: از جمع‌آوری و ارزیابی بازخورد مشتریان گرفته تا محاسبه مستقیم و غیرمستقیم هزینه‌های ارسال محصولات‌تان.

سطح: متوسط

مدت: ۲۴ ساعت/ ۸ درس

قانون برای مدیران و کارآفرینان، ارائه شده در MIT OpenCourseWare

در این دوره مفاهیم پایه‌ در مورد مسائل قانونی‌ای که شرکت‌ها در طول حیاتشان با آنها مواجه می‌شوند فراهم شده است. این کلاس با بیان بلوک‌های اصلی تشکیل‌دهنده قانون تجارت شروع می‌شود، و بخش دوم آن به بیان مباحثی همچون مالکیت فکری، معاملات بین‌المللی، مباحثات تجاری، ورشکستگی و باز-سازماندهی می‌پردازد.

سطح: متوسط

مدت: ۳۲ ساعت/ ۲۱ درس

استراتژی رقابتی، ارائه شده در Coursera

این دوره که در دانشگاه لودویگ ماکزیمیلیان مونیخ برگزار شده است، به دانشجویان می‌آموزد که رفتار کسب و کارها در زمانی که تصمیم‌های استراتژیک به یکدیگر وابسته هستند، چگونه است. با استفاده از ابزارهای اصلی نظریه بازی‌ها، شما تحلیل خواهید کرد که سازمان‌ها چگونه استراتژی‌هایی را برای کسب برتری‌ انتخاب می‌کنند.

سطح: متوسط

مدت: ۱۰ ساعت/ ۶ درس

چگونه پروژه جانبی خود را شروع کنید، ارائه شده در The Muse

کسب ‌و کارهای جدید اغلب از پروژه‌های جانبی شروع می‌شوند. اما شروع پروژه‌های جانبی خود امر مشکلی‌ست. این کلاس سه روزه‌ی مبتنی بر ایمیل که توسط متخصصان مشاغل از The Muse and Squarespace راه‌اندازی شده است، شما را در برداشتن گام‌های لازم برای صیقلی دادن ایده‌ها و عملی کردن پروژه‌های جانبی‌تان هدایت می‌کند.

سطح: تمام سطوح

مدت: ۳ درس

نگارش

image02

نگارش آکادمیک و تجاری، ارائه شده در edX

این دوره که ابتدا در دانشگاه برکلی کالیفرنیا برگزار شد، بر روی نگارش مطابق طبق اصول متفاوت-درعلم و تکنولوژی، در ادبیات، و در علوم اجتماعی- متمرکز است. شما نوشتن انگیزه نامه و نگارش به شیوه حرفه‌ای را در طی این دوره خواهید آموخت.

سطح: متوسط

مدت: ۲۰ تا ۳۰ ساعت/ ۵ درس

نوشتن برای انتشار در وب، ارائه شده در OPEN2STUDY

درک تفاوت بین نوشتن برای انتشار مکتوب و نوشتن برای انتشار در وب، با مطالعه اینکه چگونه خواننده‌ها در محیط آنلاین رفتار متفاوتی دارند شروع می‌شود. این دوره به شما آموزش می‌دهد که چگونه نیازمندی‌های خواننده‌های آنلاین را از طریق طراحی وب، سبک نگارش، ساختار، و بهینه‌سازی موتورهای جستجو در نظر بگیرید.

سطح: تمام سطوح

مدت: ۱۶ ساعت/ ۴ درس

نوشتار تجاری موثر، ارائه شده در Coursera

نوشتار موثر یک ابزار قوی در محیط تجاری است. یاد بگیرید که چگونه فکرهایتان را به صورت شفاف و دقیق به زبان بیاورید تا خوانندگان بهتر منظور شما را بفهمند. این دوره همچنین به شما آموزش می‌دهد تا اشکالات رایج نوشتار را شناخته، آنها را اصلاح کرده و از آنها پرهیز کنید.

سطح: تمام سطوح

مدت: ۴ تا ۸ ساعت/ ۴ درس

راز نگارش خوب، ارائه شده در Udemy

با بیش از ۲۰۰۰۰ دانش‌پژوه و دریافت پنج ستاره از بیش از ۱۲۰ نفر، این دوره به شما یاد می‌دهد تا نوشتار تجاری خود را-چه برای نوشتن کاور نامه، اعلامیه مطبوعاتی، یا ایمیل‌های فروش- تقویت کنید و بلاگ‌هایتان را هزاران مرتبه حرفه‌ای تر کنید. این دوره برای افزایش مهارت‌های نوشتاری متخصصان، و همچنین تاجرانی‌ست که می‌خواهند ارتباطات شرکتی خود را تقویت کنند.

سطح: مبتدی

مدت:۲ ساعت/ ۱۰ درس

نوشتن در مورد موضوعات معاصر: شوک فرهنگی! نوشتن، ویرایش و انتشار در فضای مجازی، ارائه شده در MIT OpenCourseWare

این دوره با بیان مقدمه‌ای بر نوشتن نثر برای خواننده‌های آنلاین، به شما آموزش می‌دهد که چطور مقالاتی بنویسید که با نگاه منتقدانه دربرگیرنده عناصر و جنبه‌های فرهنگ آمریکای معاصر باشند.

سطح: مبتدی

مدت: ۳۲ ساعت/ ۲۱ درس

نوشته‌هایتان را ویرایش کنید، ارائه شده در News University

این کلاس به روزنامه‌نگاران و دیگران کمک می‌کند تا پایه‌های گرامر، املا، علائم نگارشی، و شیوه‌های نوشتار (AP Style) را بیاموزند. بعد از تکمیل این دوره، شما قادر به شناسایی و حل مشکلات گرامری در نوشته‌تان خواهید بود، می‌توانید کلمه مناسب را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید، و از شیوه مناسبی برای نوشتن آدرس‌ها، پول و اعداد استفاده کنید.

سطح: تمام سطوح

مدت: ۴ درس

دیجیتالی شدن: نوشتن در مورد تغییر رسانه، ارائه شده در MIT OpenCourseWare

این دوره، تغییرات ایجاد شده توسط رسانه‌های دیجیتالی را در عمل و تئوری بیان می‌کنند. دانش‌پژوهان بر روی مسائل اخلاقی، زیبایی‌شناسی، فنی و مشکلات فرهنگی ایجاد شده کار خواهند کرد و در این باره خواهند نوشت.

سطح: مبتدی

مدت: ۳۲ ساعت/ ۲۱ درس

زبان‌های جدید

image04

مهارت‌های پایه زبان فرانسوی برای زندگی روزمره، ارائه شده در ALISON

این دوره آنلاین رایگان، مجموعه‌ای از دروس ویدئویی است که مبتدیان را با وجوه مختلف زبان فرانسوی آشنا می‌کند. بعد از گذراندن این دوره، شما می‌توانید گستره‌ای از کلمات فرانسوی را به کار ببندید، زمان‌ افعال حال، گذشته، و آینده را درک کنید، و در مکالمه فرانسوی روزمره مهارت پیدا کنید.

سطح: مبتدی

مدت: ۶ تا ۱۰ ساعت/ ۶ درس

زبان چینی: آموزش ماندارین پایه، ارائه شده در edX

آیا برنامه‌ای برای سفر به یک کشور چینی-زبان دارید، یا آیا همیشه دوست داشته‌اید بعضی از عبارات زبان چینی را بیاموزید؟ ماندارین پایه یک مهارت خوب برای افزوده شدن به رزومه شماست زیرا که امروزه بسیاری از نشست‌های جهانی به زبان چینی ماندارین برگزار می‌شود. در این کلاس، شما عبارات پایه زندگی روزمره را، همچون آواها، در زبان ماندارین خواهید آموخت. این دوره رایگان است اما با پرداخت مبلغ ۵۰ دلار می‌توانید گواهی تایید MandarinX را دریافت کنید.

سطح: مبتدی

مدت: ۲۴ ساعت/ ۶ درس

زبان اسپانیایی، ارائه شده در MIT OpenCourseWar

با تماشای این ویدئوها، شما زبان اسپانیایی را از طریق یک داستان نمایشی با کیفیت فرا خواهید گرفت (و تنوع فرهنگی آن را تجربه خواهید کرد). به علاوه، به یک برنامه صوتی گوش خواهید داد که به همراه آن متن و کتاب کار نیز موجود است.

سطح: مبتدی

مدت: ۱۳ ساعت/ ۲۶ درس

دوره زبان آلمانی برای مبتدیان، ارائه شده در Deutsch-Lernen.com

درس‌های این دوره شامل مروری بر قواعد گرامری پایه زبان آلمانی با استفاده از جداول گرامری دقیق می‌باشد. شما طی این دوره قالب‌های اصلی فعل و نحو را به صورت ساده و قابل فهم یاد خواهید گرفت.
سطح: مبتدی

مدت: ۱۰ درس

به زبان ایتالیایی صحبت کنید، ارائه شده توسط BBC

این تدریس شامل ۹ بخش کوتاه در مورد موضوعات روزمره همچون سفارش غذا، سوال در مورد جهت‌یابی، گفتن اینکه اهل کجا هستید و رزرو هتل می‌باشد. شما می‌توانید این فیلم‌های کوتاه را تماشا کرده و برای تمرین بیشتر به رونوشت (Transcript) آنها نگاهی بیندازید.

سطح: مبتدی

مدت: ۹ درس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *