دانلود رایگان آموزش معرفی Conveyor در ورکینگ مدل

 دانلود رایگان آموزش معرفی Conveyor در ورکینگ مدل

در این آموزش، محیط نرم افزار Working Model و چگونگی شروع مدل سازی با آن، معرفی می گردد. در این راستا، در غالب چندین مثال گوناگون و متنوع، نحوه ایجاد قطعات مختلف بیان شده و سپس به چگونگی ایجاد قیود بین آنها پرداخته می شود. این قیود می توانند از نوع لولا، جوش، فنر- دمپر و بسیاری از قیود دیگر باشند. در ادامه در صورت نیاز مکانیزم، بارهای خارجی در نقاط مورد نظر اعمال شده و پس از اجرای شبیه سازی، خروجی های مختلف (نظیر نیرو، گشتاور، سرعت و …) برای اجزای مختلف رسم می شوند.

 دانلود رایگان آموزش معرفی Conveyor در ورکینگ مدل

یکی از قوی ترین نرم افزارهایی است که برای برای آنالیز دینامیکی و ارتعاشی مکانیزم ها و حتی تحلیل مدل های استاتیکی به کار برده می شود. این نرم افزار قادر است تقریباً حرکت اجزای هر نوع مکانیزمی را شبیه سازی کند (که در اتوماسیونهای صنعتی بسیار سودمند و پر کاربرد می باشد). به کمک این نرم افزار می توان انواع ربات ها، ماشین آلات، دستگاه ها و تقریباً هر نوع مکانیزمی را به صورت کاملاً مشابه با واقعیت شبیه سازی نمود و به بررسی رفتار آن پرداخت. یعنی تمامی پارامترهای دلخواه از هر قطعه را در طول زمان حرکت، می توان مورد بررسی قرار داده و حتی آنها را کنترل نمود.

از معدود نرم افزارهایی است که می تواند در حالت دینامیکی، آنالیز المان محدود انجام دهد یعنی مثلاً در اثر برخورد قطعات یک مکانیزم در حین کار کردن، چگونه مسیرشان تغییر می کند و یا در همین حین چه نیرویی به عضوی در قسمتی خاص از مکانیزم وارد می شود. همه این خواسته ها و خیلی بیشتر از آن را می توان توسط این نرم افزار نتیجه گرفت.

برای دانشجویان نیز این نوید وجود دارد که به کمک این نرم افزار، می توان اکثر سؤالات کتب استاتیک، دینامیک، دینامیک ماشین، ارتعاشات و … را شبیه سازی و جواب نهایی را به دست آورد.

روند کار با این نرم افزار به این صورت است که ابتدا کاربر اجزای مکانیزم خود را در یک نرم افزار طراحی قطعه مثل SOLIDWORKS، Solid Edge، Mechanical Desktop و … به صورت سه بعدی ایجاد می کند و سپس یک به یک آنها را به محیط Working Model وارد می نماید (این نرم افزار به راحتی با نرم افزارهای طراحی قطعه لینک می شود). سپس بین قطعات، هر قید دلخواهی (مثل لولا، جوش، کشویی و …) را برای شبیه سازی مکانیزم، ایجاد می نماید. امکان تعریف موقعیت، سرعت و شتاب نیز برای قطعات وجود دارد. همچنین وارد نمودن انواع بارهای خارجی روی کل و یا بخشی از قطعه نیز میسر است. با اجرای شبیه سازی، مکانیزم با توجه به قیدهای موجود به حرکت درآمده و کاربر می تواند هر خروجی دلخواهی را رصد نماید. مثلاً سرعت و شتاب همه قطعات را در هر زمان دلخواهی کنترل نماید، نیروی وارد بر آنها را در حین حرکت مشاهده کند و در صورت بروز اشکال، قیدها را اصلاح نماید تا در نهایت یک مکانیزم کاملاً مشابه با مدل واقعی را شبیه سازی کرده باشد.

تدریس این نرم افزار معمولاً به دو بخش تقسیم می گردد. بخش اول مقدماتی است که در آن کاربر با روند کلی کار با نرم افزار و چگونگی ایجاد مکانیزم هایی (نه لزوماً پیچیده) آشنا می گردد. بخش دوم، مرحله پیشرفته است که در آن کاربر، با نحوه طراحی و مدل سازی مکانیزم هایی بسیار پیچیده آشنا می گردد.

 

برای مشاهده جزئیات و تهیه دانلود رایگان آموزش معرفی Conveyor در ورکینگ مدل به این لینک (+) مراجعه نمایید.

 

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:

  • معرفی Conveyor

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *