مراجع مرتبط با آموزش شبیه سازی مدارات الکترونیکی با ارکد کپچر (Orcad Capture)

 شبیه سازی مدارات الکترونیکی با ارکد کپچر (Orcad Capture)

 

در آموزش شبیه سازی مدارات الکترونیکی با ارکد کپچر (Orcad Capture) که در ادامه مراجع مرتبط با آن آمده است، در تحلیل ریاضی مدارات الکترونیکی به صورت دستی امکان خطاهای متعدد وجود دارد و ممکن است این نوع مدارات در صورت پیاده سازی در عمل پاسخ صحیحی به ما ندهند. به همین دلیل ما نیازمند شبیه سازهایی می باشیم تا بتوانیم از تحلیل خود مطمئن شویم و خطاها را کاهش دهیم و بعد از مطمئن شدن آن را در عمل پیاده سازی کنیم. نرم افزار Capture یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه شبیه سازی می باشد که می تواند این خلأ را که در میان تحلیل دستی و پیاده سازی عملی وجود دارد را پر کند.

شبیه سازی مدارات الکترونیکی با ارکد کپچر (Orcad Capture)

در آموزش شبیه سازی مدارات الکترونیکی با ارکد کپچر (Orcad Capture) که در ادامه مراجع مرتبط با آن آمده است، در تحلیل ریاضی مدارات الکترونیکی به صورت دستی امکان خطاهای متعدد وجود دارد و ممکن است این نوع مدارات در صورت پیاده سازی در عمل پاسخ صحیحی به ما ندهند. به همین دلیل ما نیازمند شبیه سازهایی می باشیم تا بتوانیم از تحلیل خود مطمئن شویم و خطاها را کاهش دهیم و بعد از مطمئن شدن آن را در عمل پیاده سازی کنیم. نرم افزار Capture یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه شبیه سازی می باشد که می تواند این خلأ را که در میان تحلیل دستی و پیاده سازی عملی وجود دارد را پر کند.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Analog Design and Simulation using OrCAD Capture and PSpice Analog Design and Simulation using OrCAD Capture and PSpice Dennis Fitzpatrick ۲۰۱۱ لینک (کلیک کنید)

 

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش شبیه سازی مدارات با ارکد کپچر مهندس مصطفی کاتبی ۲ ساعت و ۲۴ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش مدارهای الکتریکی ۱ مهندس سمیرا تیموری ۸ ساعت و ۵۵ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش طراحی آنتن مایکرواستریپ با نرم افزار HFSS  مهندس مرتضی مرادی  ۶۹ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *