مراجع مرتبط با آموزش نرم افزار AutoCAD Civil 3D

در آموزش پروژه راه سازی با نرم افزار AutoCAD Civil 3D که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، نرم افزار AutoCAD Civil 3D برنامه ای ویژه مهندسین عمران هست و از آن در تمامی کشورهای پیشرفته به منظور مدل سازی اطلاعاتی و طراحی و تدوین پروژه های طراحی راه ها، مسیرهای حمل و نقل و دیگر پروژه های عمرانی از این دست استفاده می شود. Civil 3D با امکان طراحی بر اساس مدل پویا در کنار تشابهت محیط نرم افزار با محیط آشنای Auto CAD و به همراه داشتن راهنمای کامل نرم افزار توانسته است جایگزین نرم افزار Land Desktop شود.

در آموزش پروژه راه سازی با نرم افزار AutoCAD Civil 3D که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، نرم افزار AutoCAD Civil 3D برنامه ای ویژه مهندسین عمران هست و از آن در تمامی کشورهای پیشرفته به منظور مدل سازی اطلاعاتی و طراحی و تدوین پروژه های طراحی راه ها، مسیرهای حمل و نقل و دیگر پروژه های عمرانی از این دست استفاده می شود. Civil 3D با امکان طراحی بر اساس مدل پویا در کنار تشابهت محیط نرم افزار با محیط آشنای Auto CAD و به همراه داشتن راهنمای کامل نرم افزار توانسته است جایگزین نرم افزار Land Desktop شود.

طراحی بر اساس مدل پویا به این منظور است که کلیه محاسبات همزمان با طراحی و ترسیم آپدیت شده و به عبارتی کلیه المان های داخل پروژه به صورت داینامیک با همدیگر در تعامل مستقیم و پیوسته می باشند. این نرم افزار مهندسین عمران، مهندسین نقشه برداری و طراحان را قادر می سازد تا سرعت و کیفیت مستندات، تولیدات و طرح های خود را به مقدار قابل توجهی افزایش دهند. این نرم افزار قابلیت عملکرد کار گروهی برای یک تیم مهندسی را فراهم می سازد به طوری که در تمامی مراحل پیشرفت فازهای یک پروژه، مستندات و طرح ها نیز یکسان و هماهنگ پیش می روند.

این آموزش در ضمن معرفی بخش های مختلف نرم افزار، مراحل یک پروژه کامل راه سازی را از ابتدا تا انتها می پیماید. در این آموزش سعی شده است که از ذکر جزئیات صرف نظر گردد و مراحل اساسی یک پروژه راه سازی را در طی یک آموزش در زمان کوتاه تشریح نماید.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Mastering AutoCAD Civil 3D 2012 51xR2hap63L._SX393_BO1,204,203,200_ Richard Graham, Louisa Holland ۲۰۱۱ لینک (کلیک کنید) ۱st Edition
Mastering AutoCAD Civil 3D 2014: Autodesk Official Press 517Y+T1totL._SX396_BO1,204,203,200_ Louisa Holland, Cyndy Davenport ،Eric Chappell ۲۰۱۳ لینک (کلیک کنید) ۱st Edition

 

معرفی کتب فارسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
کاربرد Civil 3D در پروژه های مسیر و راهسازی 9645473028._SS,240_

حسن امامی، علیرضا آفری

۱۳۹۰ لینک (کلیک کنید)
آموزش کاربردی تحلیل داده های مکانی در Civil 3D 6001680779._SS,1000_

میثم عفتی

۱۳۹۴ لینک (کلیک کنید)
آموزش جامع AutoCad Civil 3D 2014 774

مصطفی دلقندی

۱۳۹۴ لینک (کلیک کنید)
مرجع کاربردی Civil 3D 6003070158._SS,240__AL,1_

بیژن شورچه

۱۳۹۲ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش پروژه راه سازی با نرم افزار AutoCAD Civil 3D مهندس محمود شفیع پور بروجنی ۳ ساعت و ۳۹ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش مقدماتی نرم افزار SAP مهندس سید فرزاد مدرسی زاده ۸ ساعت و ۴۳ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش کاربرد متلب در دینامیک سازه ها مهندس جواد پالیزوان زند ۱۱ ساعت و ۳۵ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *