مراجع مرتبط با آموزش نرم افزار کامسول مولتی فیزیکس (Comsol Multiphysics)

مراجع مرتبط با آموزش نرم افزار کامسول مولتی فیزیکس (Comsol Multiphysics)در آموزش نرم افزار کامسول مولتی فیزیکس (Comsol Multiphysics) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، نرم افزار ابزاری به منظور استفاده از هوش مصنوعی سخت افزار برای انجام امور با سرعت و دقت بسیار بالا است. مهندسی شیمی رشته ای دارای انواع نرم افزار برای انجام مدل سازی ها و شبیه سازی می باشد. نرم افزار comsol که بخش عظیمی از آن به مهندسی شیمی مربوط است، کار مدل سازی و سپس شبیه سازی را با دقت فوق العاده بالا امکان پذیر می سازد. همچنین نرم افزار بسیاری از مشکلات مربوط به کارهای تجربی و آزمایشگاهی را حذف می کند، از جمله: زمان طولانی برای انجام یک آزمایش، عدم مقدوریت تکرار آزمایش با شرایط مختلف و مهم تر این که ممکن است آزمایش با هزینه فراوان همراه باشد که می توان با کمک نرم افزار این هزینه را بسیار کاهش داد.

در آموزش نرم افزار کامسول مولتی فیزیکس (Comsol Multiphysics) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، نرم افزار ابزاری به منظور استفاده از هوش مصنوعی سخت افزار برای انجام امور با سرعت و دقت بسیار بالا است. مهندسی شیمی رشته ای دارای انواع نرم افزار برای انجام مدل سازی ها و شبیه سازی می باشد. نرم افزار comsol که بخش عظیمی از آن به مهندسی شیمی مربوط است، کار مدل سازی و سپس شبیه سازی را با دقت فوق العاده بالا امکان پذیر می سازد. همچنین نرم افزار بسیاری از مشکلات مربوط به کارهای تجربی و آزمایشگاهی را حذف می کند، از جمله: زمان طولانی برای انجام یک آزمایش، عدم مقدوریت تکرار آزمایش با شرایط مختلف و مهم تر این که ممکن است آزمایش با هزینه فراوان همراه باشد که می توان با کمک نرم افزار این هزینه را بسیار کاهش داد.

هدف مجموعه فوق آشنایی دانشجویان و علاقه مندان با نرم افزار comsol multi physics و انجام یک سری تمرین های متوسط و پیشرفته به منظور درک صحیح پدیده های انتقال در مهندسی شیمی و شبیه سازی یک مدل می باشد.

در انتها افراد حتی بسیار مبتدی نیز می توانند تا حدودی با مدل سازی و حل مدل آشنا شوند. نرم افزار نام برده از یک ماشین حل المان محدود برای حل مدل بهره می برد. این روش که اخیراً اختراع شده است، دارای دقت فوق العاده بالائی نسبت به روش های دیگر همچون تفاضل محدود و حجم محدود می باشد. فرض کنید که شما یک آزمایش انجام داده اید تا در آن بررسی تغییرات غلظت در کاتد یک سل سوختی را بررسی کنید، در این آزمایش از چند سنسور برای تعیین غلظت در سطح به کار می برید، همچنین می توانید از روی دانسته جریان، شارهای نفوذی و جابجایی و واکنش مصرف اکسیژن غلظت O2 را به دست آورید، امروزه استفاده از نرم افزارهای CFD به منظور مطابقت دادن داده های آزمایشگاهی و تئوریک نرم افزاری بسیار مورد توجه دانشگاه ها و مجامع علمی معتبر که قصد جذب دانشجو را دارند قرار گرفته است، این نرم افزار و نرم افزارهای مشابه آن می تواند شما را برای رسیدن به این امر یاری کند.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Fuel Cell Systems Explained, Second Edition 519QV9VXKVL._SX337_BO1,204,203,200_ James Larminie, Andrew Dicks  ۲۰۰۳ لینک (کلیک کنید) ۲nd Edition

Chemical Reaction Engineering

Levenspiel/Chem cover mech Octave Levenspiel ۱۹۹۸ لینک (کلیک کنید)  ۳rd Edition

Transport Phenomena, Revised 2nd Edition

41fJ59GLr2L._SX376_BO1,204,203,200_ R. Byron Bird, Warren E. Stewart, Edwin N. Lightfoot  ۲۰۰۶ لینک (کلیک کنید) ۲nd Edition

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش نرم افزار کامسول مولتی فیزیکس (Comsol Multiphysics) برای پدیده های انتقال مهندس میثم عطائی ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه لینک (کلیک کنید)
مجموعه آموزش های کاربرد متلب در شیمی  دکتر سمیرا بیرامی سلطان ۱۰ ساعت و ۲۰ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش محلول سازی در آزمایشگاه دکتر محمد حجتی ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

یک نظر در "مراجع مرتبط با آموزش نرم افزار کامسول مولتی فیزیکس (Comsol Multiphysics)"

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *