مراجع مرتبط با آموزش طراحی سطوح پیشرفته در کتیا (CATIA)

در آموزش طراحی سطوح پیشرفته در کتیا (CATIA) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، CATIA نرم افزار جامعی است که پاسخگوی طیف گسترده ای از نیازهای مهندسی اعم از مدل سازی قطعات و مجموعه ها، شبیه سازی ماشین کاری و استخراج کدهای CNC، شبیه سازی حرکت و تحلیل های مهندسی و بسیاری کاربردهای دیگر می باشد.

در آموزش طراحی سطوح پیشرفته در کتیا (CATIA) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، CATIA نرم افزار جامعی است که پاسخگوی طیف گسترده ای از نیازهای مهندسی اعم از مدل سازی قطعات و مجموعه ها، شبیه سازی ماشین کاری و استخراج کدهای CNC، شبیه سازی حرکت و تحلیل های مهندسی و بسیاری کاربردهای دیگر می باشد.

در این آموزش به کمک نرم افزار کتیا می توان انواع سطوح را در محیط Generative Shape Design مدل سازی کرد. در این محیط مدل سازی انواع سطوح اعم از سطوح ساده مانند یک پوسته استوانه ای تا سطوح پیچیده مانند بدنه خودرو یا هواپیما مقدور می باشد. در این آموزش سعی شده دستورات کاربردی این محیط برای ایجاد مدل های سیمی (شامل نقاط، خطوط و منحنی ها) دستورات مختلف برای ایجاد سطوح و همچنین دستورات ایجاد قطعات سه بعدی بررسی شوند. در نهایت به عنوان یک مثال کاربردی نحوه مدل سازی بدنه یک هواپیما به کمک دستورات تدریس شده بررسی می شود.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
CATIA mechanical design and examples of analysis 51LTpZAwjfL._SX331_BO1,204,203,200_  LI SHU CHUN DENG BIAN ZHU ۱۹۹۱ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب فارسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
اشین کاری، تحلیل المان محدود و طراحی مکانیزم ها در CATIA 964354544X._SS,240_

مهدی وکیلی، مرتضی نوریان

۱۳۸۶ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش طراحی سطوح پیشرفته در کتیا (CATIA) مهندس مهسا شاه صنمی ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه لینک (کلیک کنید)
مجموعه آموزش های تحلیل المان محدود کاربردی با متلب برای مکانیک و عمران مهندس مجید خزایی ۱۴ ساعت و ۵۷ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش کتیا (CATIA) مهندس پدرام پاک زادیان ۱۲ ساعت و ۲۲ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *