مراجع مربوط به آموزش کنترل پیش بین مدل با متلب

آموزش کنترل پیش بین مدل با متلب
در آموزش کنترل پیش بین مدل با متلب که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، کنترل مدل پیش بین در دو دهه اخیر پیشرفت چشم گیری هم در حوزه تحقیقات و هم در حوزه کنترل پروسه های صنعتی پیدا کرده است. دلیل این موفقیت را می توان در توانایی بالای کنترل مدل پیش بین برای حل مشکلات کنترل پروسه های صنعتی در حوزه زمان دانست. کنترل مدل پیش بین شاخه های مختلف مهندسی کنترل را اعم از کنترل بهینه، کنترل تصادفی، کنترل چند متغیره، کنترل سیستم های تأخیر دار و … را دربر می گیرد. یکی دیگر از ویژگی های مهم کنترل مدل پیش بین طراحی مقید می باشد که این امکان را فراهم می آورد کنترلی را طراحی نمود که محدوده سیگنال های کنترلی تولید شده کنترل شوند.

آموزش کنترل پیش بین مدل با متلب

در آموزش کنترل پیش بین مدل با متلب که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، کنترل مدل پیش بین در دو دهه اخیر پیشرفت چشم گیری هم در حوزه تحقیقات و هم در حوزه کنترل پروسه های صنعتی پیدا کرده است. دلیل این موفقیت را می توان در توانایی بالای کنترل مدل پیش بین برای حل مشکلات کنترل پروسه های صنعتی در حوزه زمان دانست. کنترل مدل پیش بین شاخه های مختلف مهندسی کنترل را اعم از کنترل بهینه، کنترل تصادفی، کنترل چند متغیره، کنترل سیستم های تأخیر دار و … را دربر می گیرد. یکی دیگر از ویژگی های مهم کنترل مدل پیش بین طراحی مقید می باشد که این امکان را فراهم می آورد کنترلی را طراحی نمود که محدوده سیگنال های کنترلی تولید شده کنترل شوند.

در واقع اصطلاح کنترل مدل پیش بین یک استراتژی کنترلی را تعیین نمی کند، بلکه محدوده وسیعی از استراتژی های کنترلی را دربرمی گیرد که با استفاده از مدل پروسه، سیگنال کنترلی را طوری صادر می کنند که یک تابع هزینه تعریف شده را حداقل سازی کند. الگوریتم های مختلف کنترل مدل پیش بین تنها در نوع ارائه مدل فرآیند، نویز، اغتشاشات و تابع هزینه تفاوت دارند.

در این مجموعه آموزشی سعی می شود مباحث تئوری و عملی الگوریتم کنترلی بالا را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم و برنامه های لازم در محیط نرم افزار متلب برای تست آنها نوشته خواهد شد.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
ADAPTIVE NEURAL NETWORK MODEL PREDICTIVE CONTROL Ramdane Hedjar ۲۰۱۳ لینک (کلیک کنید) این مقاله مرتبط با درس نهم از مجموعه آموزشی می باشد.
a nonlinear dmc algorithm and its application to a semibatch polymerization reactor Peterson ۱۹۹۲ لینک (کلیک کنید) این مقاله مرتبط با درس هشتم از مجموعه آموزشی می باشد.

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Model Predictive Control (Advanced Textbooks in Control and Signal Processing) Eduardo F. Camacho, Carlos Bordons Alba ۲۰۰۹ لینک (کلیک کنید) ۲nd Edition

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش کنترل پیش بین مدل با متلب مهندس امید زندی ۱۱ ساعت و ۴۲ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش پردازش سیگنال های واقعی در متلب مهندس کمال جعفریان دهکردی ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *