مراجع مرتبط با آموزش پیاده سازی سیستم های کنترلی با آردوینو


در آموزش پیاده سازی سیستم های کنترلی با آردوینو که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، آردوینو یک برد کنترلی کوچک است که با برنامه نویسی درست می تواند کارهای بزرگی انجام دهد. از کنترل یک ربات گرفته تا پیاده سازی خانه های هوشمند. در این مجموعه آموزشی که مکمل آموزش مقدماتی آردوینو می باشد، به پیاده سازی پروژه های پیشرفته تر می پردازیم.

در آموزش پیاده سازی سیستم های کنترلی با آردوینو که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، آردوینو یک برد کنترلی کوچک است که با برنامه نویسی درست می تواند کارهای بزرگی انجام دهد. از کنترل یک ربات گرفته تا پیاده سازی خانه های هوشمند. در این مجموعه آموزشی که مکمل آموزش مقدماتی آردوینو می باشد، به پیاده سازی پروژه های پیشرفته تر می پردازیم.

موتورهای الکتریکی جز جداناپذیر خیلی از صنایع می باشند، بطوری که با استفاده از آنها به راحتی می توان انرژی الکتریکی را به کار مفید تبدیل کرد. با وجود این کاربرد خیلی مهم برای موتورهای الکتریکی، کارکرد این موتورها وقتی پربازده است که سرعت و موقعیت آنها را بتوانیم به نحو احسن کنترل کنیم. 

در این مجموعه آموزشی در ابتدا با چند نمونه از موتورهای صنعتی آشنا خواهیم شد. سپس به مبحث اندازه گیری موقعیت و سرعت موتور جریان مستقیم با استفاده از انکودر و سخت افزار آردوینو می پردازیم. در ادامه آموزش، انواع کنترلرها برای کنترل موقعیت و سرعت موتور معرفی خواهد شد و سیستم حلقه بسته در نرم افزار آردوینو به صورت عملی اجرا خواهد شد و در نهایت روش های فرمان دادن به موتور یعنی از طریق ارسال سیگنال آنالوگ، ارسال از طریق صفحه کلید و ارسال از طریق موبایل (بلوتوث موبایل) را ارائه خواهیم داد.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Arduino Reference Text Arduino Company ۲۰۱۲ لینک (کلیک کنید) مرجع توابع نرم افزار آردوینو

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Arduino Programming Notebook Brian Evans ۲۰۰۸ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش پیاده سازی سیستم های کنترلی با آردوینو مهندس امید زندی ۴ ساعت و ۴۳ دقیقه لینک (کلیک کنید)
مجموعه آموزش های برنامه نویسی آردوینو (ARDUINO) با محوریت پروژه های رباتیک مهندس ابوذر تمسکنی زاهدی ۸ ساعت و ۴۷ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش تکمیلی برنامه نویسی آردوینو (Arduino) مهندس ابوذر تمسکنی زاهدی ۶ ساعت و ۵۳ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 


مجموعه: دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *