دانلود پاورپوینت آموزش ترمودینامیک ۲– اسلاید های ارائه

  

به طور کلی هرجایی که با کار و حرارت و تبدیل آنها با هم سروکار دارند یا خواصی از مواد که روی کار و حرارت تأثیر می گذارند به ترمودینامیک ارتباط پیدا می کند. از لحاظ تاریخی گفته می شود علم ترمودینامیک با ساخت اولین پمپ خلا در سال ۱۶۵۰ میلادی توسط «اتو» پایه گذاری شد. مدتی بعد رابرت بویل با تعریف کردن رابطه ای بین حجم و فشار به کمک رابرت هوک اولین پمپ هوا را ایجاد کردند. فرد مؤثر دیگری که در پیشرفت علم ترمودینامیک نقش مهمی داشت، جمیز وات بود. جمیز وات که یک ابزارساز ساده بود، به ضرورت وجود چگالنده بخار خارجی برای افزایش بازدهی موتور بخار پی برد.

فایل های پاورپوینت این آموزش برای دانلود در اختیار مخاطبین عزیز قرار گرفته است.

برای دانلود فایل های پاورپوینت به لینک های زیر مراجعه بفرمائید:

 

 به طور کلی هرجایی که با کار و حرارت و تبدیل آنها با هم سروکار دارند یا خواصی از مواد که روی کار و حرارت تأثیر می گذارند به ترمودینامیک ارتباط پیدا می کند. از لحاظ تاریخی گفته می شود علم ترمودینامیک با ساخت اولین پمپ خلا در سال ۱۶۵۰ میلادی توسط «اتو» پایه گذاری شد. مدتی بعد رابرت بویل با تعریف کردن رابطه ای بین حجم و فشار به کمک رابرت هوک اولین پمپ هوا را ایجاد کردند. فرد مؤثر دیگری که در پیشرفت علم ترمودینامیک نقش مهمی داشت، جمیز وات بود. جمیز وات که یک ابزارساز ساده بود، به ضرورت وجود چگالنده بخار خارجی برای افزایش بازدهی موتور بخار پی برد.

سعدی کارنو رو به عنوان پدر علم ترمودینامیک می شناسند. سیکل پیشنهادی کارنو که شرایط رسیدن به حداکثر بازده ممکن برای موتور رو توضیح می داد، به سیکل کارنو معروف شد. به قدری این پیشنهاد مورد توجه قرار گرفت که او را سرآغازی برای علم ترمودینامیک نوین می شناختند.

ترمودینامیک موضوع بخش گسترده ای از علم و مهندسی است همانند: موتور، گذار فاز، واکنش های شیمیایی، پدیده های انتقال و حتی سیاه چاله ها محاسبات ترمودینامیکی برای زمینه های فیزیک، شیمی، مهندسی نفت، مهندسی شیمی، مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، زیست شناسی یاخته، مهندسی پزشکی، دانش مواد و حتی اقتصاد لازم است و مقدمه ای است برای درس های اصول جلوبرنده ها و توربو ماشین. لفظ خود درس (Thermodynamics) یک کلمه یونانی است که از دو کلمه ی ترمو به معنی گرما و دینامیک به معنی حرکت تشکیل شده است. ترمودینامیکی که در دانشگاه تدریس می شود پیشرفته آموزش همان ترمودینامیکی است که دانش آموزان رشته ریاضی و تجربی در فیزیک سال سوم دبیرستان فرا می گیرند.

در زمینه صنعت نیز این علم پرکاربرد است. مواردی که در زیر به آنها اشاره می شود، بخشی از صنایعی است که با ترمودینامیک سروکار دارند:

  • نیروگاه های فسیلی و هسته ای
  • در سیستم های انجماد کننده و سیستم های برودتی
  • در سیستم های پیشرانش
  • تهویه هوا

فایل های پاورپوینت این آموزش برای دانلود در اختیار مخاطبین عزیز قرار گرفته است.

 

برای دانلود فایل های پاورپوینت به لینک های زیر مراجعه بفرمائید:

لینک دانلود بخش اول (+)

لینک دانلود بخش دوم(+)

لینک دانلود بخش سوم(+)

لینک دانلود بخش چهارم(+)

لینک دانلود بخش پنجم(+)

لینک دانلود بخش ششم(+)

لینک دانلود بخش هفتم(+)

لینک دانلود بخش هشتم(+)

 

 

  

آموزش ترمودینامیک ۲ بخش اول

 

آموزش ترمودینامیک ۲بخش دوم

 

آموزش ترمودینامیک ۲بخش سوم

 

آموزش ترمودینامیک ۲ بخش چهارم

 

آموزش ترمودینامیک ۲بخش پنجم

 

آموزش ترمودینامیک ۲ بخش ششم

 

آموزش ترمودینامیک ۲ بخش هفتم

 

آموزش ترمودینامیک ۲ بخش هشتم

 

 

برای توضیحات بیشتر و بررسی سرفصل های ارائه شده و تهیه این آموزش به لینک زیر مراجعه کنید:

کلیک کنید(+)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *