مراجع مرتبط با آموزش مروری دینامیک مهندسی و حل سؤالات


در آموزش مروری دینامیک مهندسی و حل سؤالات که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، در این مجموعه آموزشی یک تقسیم بندی منطقی بین دینامیک ذره و دینامیک اجسام صلب برقرار شده است که در هر بخش سینماتیک، قبل از سینتیک مطرح شده است. با این تقسیم بندی و با آشنایی جامع از دینامیک ذره، دینامیک اجسام صلب به طور کامل و سریع فرا گرفته می شود.

در آموزش مروری دینامیک مهندسی و حل سؤالات که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، در این مجموعه آموزشی یک تقسیم بندی منطقی بین دینامیک ذره و دینامیک اجسام صلب برقرار شده است که در هر بخش سینماتیک، قبل از سینتیک مطرح شده است. با این تقسیم بندی و با آشنایی جامع از دینامیک ذره، دینامیک اجسام صلب به طور کامل و سریع فرا گرفته می شود. 

در درس یکم، مفاهیم اساسی مورد نیاز جهت مطالعه دینامیک ارائه شده است. درس دوم، سینماتیک حرکت ذره در دستگاه های مختصات مختلف و حرکت نسبی و حرکت مقید تشریح می شود. در درس سوم، سینتیک ذره به سه روش نیرو – جرم – شتاب، کار – انرژی و ضربه – مومنتوم و مباحث خاص برخورد، تمرکز دارد. درس چهارم، در مورد سیستم ذرات می باشد که تعمیم یافته اصول حرکت یک ذره بوده و برای پی ریزی روابط کلی که پایه مهم دینامیک جدید است، بسیار ضروری است. درس پنجم، سینماتیک اجسام صلب در حرکت صفحه ای، معادلات سرعت و شتاب نسبی مطرح می گردد و به روش های حل آنها توسط هندسه و جبر برداری، تأکید می شود. درس ششم، تأکید زیادی بر معادلات اساسی حاکم بر انواع حرکت صفحه ای داریم و بر سهولت استفاده از اصل گشتاور پافشاری می شود و دانشجو تشویق می شود که مستقیماً به اثرات دینامیکی برآیند، فکر کند. درس هفتم، مقدمه ای اساسی جهت حل بیشتر مسائل متداول حرکت در فضا را شامل می شود. درس هشتم نیز اختصاص به ارتعاشات دارد و برای دانشجویانی که تنها از طریق درس دینامیک با ارتعاشات آشنا می شوند، مفید خواهد بود.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Engineering Mechanics: Statics & Dynamics .Glenn Kraige, James Lathrop Meriam ۱۹۹۸ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب فارسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
دینامیک

جیمزلیثرپ مریام، گلن کریگ، سعید محجوب مقدس (مترجم)

۱۳۸۵ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش مروری دینامیک مهندسی و حل سؤالات مهندس ایمان شعبانی ۲۲ ساعت و ۳ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش استاتیک مهندس پدرام پاک زادیان ۸ ساعت و ۱۵ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 


مجموعه: دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *