مراجع مرتبط با آموزش شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی با Aspen Plus


در آموزش شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی با Aspen Plus که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، این آموزش ویدئویی، به صورت کاملاً بنیادی و با زبان ساده می باشد، به طوری که محتوای آموزشی به گونه ای تدوین شده است که کاربر با داشتن اطلاعات پایه ای در زمینه مهندسی فرآیندهای شیمیایی، بتواند یک واحد شیمیایی را شبیه سازی و اطلاعات کافی از فرآیند را استخراج نماید.

در آموزش شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی با Aspen Plus که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، این آموزش ویدئویی، به صورت کاملاً بنیادی و با زبان ساده می باشد، به طوری که محتوای آموزشی به گونه ای تدوین شده است که کاربر با داشتن اطلاعات پایه ای در زمینه مهندسی فرآیندهای شیمیایی، بتواند یک واحد شیمیایی را شبیه سازی و اطلاعات کافی از فرآیند را استخراج نماید. با یادگیری کامل این دوره آموزشی، شخص می تواند دانش خود را به شبیه سازی فرآیندهای پیچیده تر (مانند فرآیندهای شیمیایی واقعی در صنایع نفت و پتروشیمی) تعمیم دهد.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Simulation of biomass gasification in fluidized bed reactor using ASPEN PLUS Nikoo, Mehrdokht B., and Nader Mahinpey ۲۰۰۸ لینک (کلیک کنید)
The effect of air preheating in a biomass CFB gasifier using ASPEN Plus simulation Doherty, Wayne, Anthony Reynolds, and David Kennedy. ۲۰۰۸ لینک (کلیک کنید)
Thermodynamic simulation and evaluation of a steam CHP plant using ASPEN Plus Alfred Ongiro, V.Ismet Ugursal, A.M. Al Taweel, G. Lajeunesse  ۱۹۹۲ لینک (کلیک کنید)
Modeling, Simulation and Optimization of a Whole Industrial Catalytic Naphtha Reforming Process on Aspen Plus Platform Weifeng HOU, Hongye SU, Yongyou HU, Jian CHU ۲۰۰۷ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Aspen Plus: Chemical Engineering Applications Kamal I.M. Al-Malah ۲۰۱۶ لینک (کلیک کنید) ۱st Edition
Using Aspen Plus in Thermodynamics Instruction: A Step-by-Step Guide Stanley I. Sandler ۲۰۱۵ لینک (کلیک کنید) ۱st Edition
Teach Yourself the Basics of Aspen Plus 111898059x Ralph Schefflan ۲۰۱۶ لینک (کلیک کنید) ۲nd Edition

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی با Aspen Plus مهندس حسین خاکپور لینک (کلیک کنید)
آموزش محلول سازی در آزمایشگاه دکتر محمد حجتی  ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 


مجموعه: دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *