مراجع مرتبط با آموزش طراحی پارامتریک و شبیه سازی و ارگونومیک در کتیا (CATIA)

در آموزش نسبیت خاص که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، در اواخر قرن ۱۹ میلادی پدیده هایی رخ دادند که مکانیک کلاسیک قادر به توضیح آنها نبود و نیاز به فیزیک جدیدی برای توجیه این پدیده ها بشدت احساس می شد تا اینکه در سال ۱۹۰۵ میلادی آلبرت انیشتین نظریه نسبیت خاص را ارائه داد. در این دوره درسی سعی بر بررسی این نظریه می باشد به ترتیبی که مخاطب پس از طی این دوره درک واضحی از نظریه نسبیت خاص خواهد داشت.

در آموزش طراحی پارامتریک و شبیه سازی و ارگونومیک در کتیا (CATIA) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، در میان نرم افزارهای طراحی برای مهندسی مکانیک، نرم افزار کتیا یکی از قدرتمندترین این نرم افزارها است که تمام نیازهای یک طراح را در هر سطحی برآورده می کند. زیرا این نرم افزار هر سه ویژگی CAD, CAM, CAE را به یک باره در خود گنجانده است و ابزارهای گوناگون برای یک طراح را در خود دارا می باشد. طراحی به کمک فرمول نویسی و شبیه سازی حرکتی و ارگونومیک از محیط هایی هستند که یادگیری آنها برای یک طراح از ضرورت بالایی برخوردار است.

در این آموزش، در درس یکم، که طراحی به کمک فرمول نویسی و طراحی پارامتریک می باشد، یکی از مباحثی است که برای طراحی شناور و پیچیده مورد استفاده قرار می گیرد. درس دوم، شبیه سازی حرکتی می باشد که به بررسی حرکتی مکانیزم های مونتاژی می پردازد. از آنجا که در بررسی مکانیزم های حرکتی قطعات زیادی در مجموعه به کار رفته است، نحوه عملکرد تک تک قطعات در مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار است. در درس سوم که به مبحث ارگونومیک در طراحی می پردازد، تناسب طرح نهایی با فیزیک بدن انسان مورد بررسی قرار می گیرد این مبحث در صنعت خودرو سازی از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی کتب فارسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
آموزش Piping در CATIA

مهدی مصلح آبادی فراهانی

۱۳۹۱ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش طراحی پارامتریک و شبیه سازی و ارگونومیک در کتیا (CATIA) مهندس مهدی مصلح آبادی فراهانی ۱۴ ساعت و ۲۳ دقیقه لینک (کلیک کنید)
مجموعه آموزش های پایپینگ در CATIA با استفاده از سه محیط پیشرفته مهندس مهدی مصلح آبادی فراهانی ۵ ساعت و ۵۹ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *