مراجع مرتبط با آموزش شبیه سازی مونت کارلو و کرنر در کیدنس (Cadence)

در آموزش شبیه سازی مونت کارلو و کرنر در کیدنس (Cadence) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، امروزه پیشرفت تکنولوژی مدارات مجتمع بخش عظیمی از صنعت جهانی را متحول نموده است. هر مدار مجتمع قبل از ساخت و صرف هزینه بایستی از جنبه های مختلف بررسی و شبیه سازی گردد. هنگام ساخت هر مداری به دلیل غیردقیق بودن فرآیندهایی چون لیتوگرافی، بمباران یونی و نفوذ، مقادیر و مشخصات المان های مدار از مقدار دقیق خود انحراف خواهند داشت. لذا بایستی تأثیرات ناشی از این انحرافات بر روی عملکرد مدار با دقت مورد بررسی واقع شود. این بررسی ها به کمک تحلیل های Process corners و Monte Carlo صورت می گیرد.

در آموزش شبیه سازی مونت کارلو و کرنر در کیدنس (Cadence) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، امروزه پیشرفت تکنولوژی مدارات مجتمع بخش عظیمی از صنعت جهانی را متحول نموده است. هر مدار مجتمع قبل از ساخت و صرف هزینه بایستی از جنبه های مختلف بررسی و شبیه سازی گردد. هنگام ساخت هر مداری به دلیل غیردقیق بودن فرآیندهایی چون لیتوگرافی، بمباران یونی و نفوذ، مقادیر و مشخصات المان های مدار از مقدار دقیق خود انحراف خواهند داشت. لذا بایستی تأثیرات ناشی از این انحرافات بر روی عملکرد مدار با دقت مورد بررسی واقع شود. این بررسی ها به کمک تحلیل های Process corners و Monte Carlo صورت می گیرد.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Monte Carlo Simulation of Device Variations and Mismatch in Analog Integrated Circuits Hector Hung and Vladislav Adzic ۲۰۰۶ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش شبیه سازی مونت کارلو و کرنر در کیدنس (Cadence) مهندس امین شیخی
 ۱ ساعت و ۵ دقیقه  لینک (کلیک کنید)
آموزش شبیه سازی مدار با نرم افزار کیدنس (Cadence) مهندس مصطفی کاتبی ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه  لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *