مراجع مرتبط با آموزش تحلیل تغییر شکل تیوب فلزی مربعی

در آموزش تحلیل تغییر شکل تیوب فلزی مربعی که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، فرآیند هیدروفرمینگ (Hydroforming) یکی از فرآیندهای شکل دهی متداول برای شکل دهی ورق های فلزی است. به منظور انجام یک فرآیند هیدروفرمینگ مناسب، داشتن درک و فهم مهندسی از فیزیک این فرآیند و پارامترهای مؤثر در آن امری الزامی است. یکی از راه های به دست آوردن درک کامل از این مسئله، انجام شبیه سازی های دقیق با استفاده از تکنیک المان محدود است. با توجه به اینکه هزینه انجام شبیه سازی با استفاده از تکنیک المان محدود به مراتب کمتر از انجام تست های آزمایشگاهی متعدد است، لذا استفاده از آن به منظور به دست آوردن شرایط مناسب برای انجام شکل دهی مناسب امری ضروری تلقی می شود.

در آموزش تحلیل تغییر شکل تیوب فلزی مربعی که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، فرآیند هیدروفرمینگ (Hydroforming) یکی از فرآیندهای شکل دهی متداول برای شکل دهی ورق های فلزی است. به منظور انجام یک فرآیند هیدروفرمینگ مناسب، داشتن درک و فهم مهندسی از فیزیک این فرآیند و پارامترهای مؤثر در آن امری الزامی است. یکی از راه های به دست آوردن درک کامل از این مسئله، انجام شبیه سازی های دقیق با استفاده از تکنیک المان محدود است. با توجه به اینکه هزینه انجام شبیه سازی با استفاده از تکنیک المان محدود به مراتب کمتر از انجام تست های آزمایشگاهی متعدد است، لذا استفاده از آن به منظور به دست آوردن شرایط مناسب برای انجام شکل دهی مناسب امری ضروری تلقی می شود.

در این ویدئو آموزشی، فرآیند هیدروفرمینگ با استفاده از حلگر Abaqus/Standard نرم افزار آباکوس شبیه سازی می شود. این حلگر یکی از دو حلگر آباکوس برای حل مسائل سازه است. با استفاده از این حلگر، می توان طیف وسیعی از فرآیندهای شبه استاتیکی نظیر همین فرآیند را با دقت مناسب و در زمان محدود شبیه سازی کرد.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات

Deformation analysis of double-sided tube hydroforming in square-section die

Xiao-Lei Cui, Xiao-Song Wang, Shi-Jian Yuan ۲۰۱۴ لینک (کلیک کنید) مقاله ای در حوزه شکل دهی

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Metal Forming: Mechanics and Metallurgy William F. Hosford, Robert M. Caddell ۲۰۰۷ لینک (کلیک کنید) ۳rd Edition

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش تحلیل تغییر شکل تیوب فلزی مربعی مهندس امیرحسین اقا سید میرزابزرگ
۱ ساعت و ۴۰ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش شبیه سازی فرآیند شکل دهی کلینچ با نرم افزار آباکوس مهندس امیرحسین اقا سید میرزابزرگ ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *