مراجع مرتبط با آموزش طراحی نیروگاه فتوولتائیک با نرم افزار PVsyst (پی وی سیست)

در آموزش طراحی نیروگاه فتوولتائیک با نرم افزار PVsyst (پی وی سیست) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، از آن جایی که روند استفاده از سیستم های خورشیدی در سراسر جهان رو به رشد است. بر آن شدیم تا با تهیه این دوره آموزشی هم شما عزیزان را با نحوه راه اندازی سیستم های خورشیدی بر اساس چارچوب های نظام فنی و مهندسی آشنا کنیم و هم نحوه شبیه سازی انواع نیروگاه خورشیدی را آموزش دهیم.

در آموزش طراحی نیروگاه فتوولتائیک با نرم افزار PVsyst (پی وی سیست) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، از آن جایی که روند استفاده از سیستم های خورشیدی در سراسر جهان رو به رشد است. بر آن شدیم تا با تهیه این دوره آموزشی هم شما عزیزان را با نحوه راه اندازی سیستم های خورشیدی بر اساس چارچوب های نظام فنی و مهندسی آشنا کنیم و هم نحوه شبیه سازی انواع نیروگاه خورشیدی را آموزش دهیم.

در این آموزش ابتدا با سازوکار انواع سیستم های فتوولتائیک و نحوه محاسبات آنها آشنا می شوید و سپس قطعات هر یک از این سیستم ها را خدمت شما معرفی می کنیم. در انتها هم نحوه شبیه سازی و طراحی یک نیروگاه فتوولتائیک را به صورت نمونه موردی و بومی در داخل کشور گام به گام پیاده سازی می کنیم.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
بررسی احداث نیروگاه فتوولتائیک متصل به شبکه در شهر گناباد و مقایسه شرایط عملکرد سیستم در شهرهای برلین، پکن، توکیو و گناباد با استفاده از نرم افزار Pvsyst علی صالحی، غلامرضا کامیاب ۱۳۹۵ لینک (کلیک کنید)
طراحی بهینه یک واحد تولیدی فتوولتائیک با ظرفیت ۱۰۰ کیلووات متصل به شبکه توزیع با استفاده از نرم افزار PVSyst سیدمهدی موسوی، محمدتقی عاملی، مجتبی شیوایی ۱۳۹۴ لینک (کلیک کنید)
شبیه سازی و ارزیابی عملکرد نیروگاه های فتوولتاییک احداث شده در شهرهای عجبشیر، مرند و تبریز با استفاده از نرم افزار Pvsyst امیر اعتمادی، سیدمحمد مرتضوی، حسین توحیدی ۱۳۹۴ لینک (کلیک کنید)
مطالعه ی طراحی بهینه ی یک نیروگاه فتوولتائیک متصل به شبکه بر روی پشت بام یک هتل در قشم با استفاده از نرم افزار PVSyst مهلا شریعت زاده، نیما سلطانی، سپیده فراهی ۱۳۹۴ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Photovoltaics System Design and Practice Heinrich Häberlin ۲۰۱۲ لینک (کلیک کنید) ۱st Edition

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش طراحی نیروگاه فتوولتائیک با نرم افزار PVsyst (پی وی سیست) مهندس رضا نصرالهی ۳ ساعت لینک (کلیک کنید)
آموزش آنالیز پخش بار احتمالی سیستم های توزیع شعاعی در حضور نیروگاه بادی آرمان اشنویی لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *