مراجع مرتبط با آموزش مبانی برنامه نویسی (الگوریتم و فلوچارت) با رویکرد حل مسأله

در آموزش مبانی برنامه نویسی (الگوریتم و فلوچارت) با رویکرد حل مسأله که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، الگوریتم شالوده و بنیان اصلی حل یک مسأله است. در زندگی روزمره شما با مسائل زیادی سروکار دارید که برای انجام آنها قطعاً باید مراحلی را طی کنید تا به سرانجام برسید. طراحی یک الگوریتم مناسب برای حل مسائل، نقش بسزایی در نوشتن کد برنامه نویسی آن دارد.

در آموزش مبانی برنامه نویسی (الگوریتم و فلوچارت) با رویکرد حل مسأله که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، الگوریتم شالوده و بنیان اصلی حل یک مسأله است. در زندگی روزمره شما با مسائل زیادی سروکار دارید که برای انجام آنها قطعاً باید مراحلی را طی کنید تا به سرانجام برسید. طراحی یک الگوریتم مناسب برای حل مسائل، نقش بسزایی در نوشتن کد برنامه نویسی آن دارد. اگر افراد درک درستی از مراحل حل مسأله به زبان عامیانه داشته باشند، یعنی بتوانند مراحل حل مسأله ( شامل اجزای یک مسأله، ارتباط بین این اجزا، نحوه انجام محاسبات برای رسیدن به پاسخ منطقی و ایجاد خروجی مورد انتظار) را یاد بگیرند؛ آنگاه به راحتی می توانند برای مسأله خود مستندات و نیازمندی های لازم را بنویسند، ساختارهای مورد نیاز، ساختمان داده های مورد نیاز برای حل مسأله را مشخص کنند و آن را به کد برنامه نویسی تبدیل کنند.

در این دوره آموزشی ما با درنظرگرفتن طیف وسیعی از دانش پذیران اقدام به یک طرح کلی برای آموزش الگوریتم و فلوچارت کرده ایم. در این دوره مثال های متعددی حل خواهیم کرد که پیش نیاز بسیار مناسبی برای حل مسأله در قالب یک برنامه کامپیوتری خواهد بود. در این دوره بخش وسیعی از مسائل بخصوص مسائل ریاضی و منطقی مورد بحث قرار خواهند گرفت. هدف کلی ما از این آموزش ایجاد یک بستر برای افراد است تا بتوانند با درک درستی، وارد دنیای جالب برنامه نویسی شوند.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Computer Algorithms and Flowcharting Gerald A. Silver, Joan B. Silver ۱۹۷۵ لینک (کلیک کنید)  –
The Art of Programming Through Flowcharts and Algorithms Anil Bikas Chaudhuri ۲۰۰۵ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب فارسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
الگوریتم و فلوچارت بهرام غلامی، علیرضا جباریه ۱۳۹۲ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش مبانی برنامه نویسی (الگوریتم و فلوچارت) با رویکرد حل مسأله مهندس منوچهر بابایی  ۱۰ ساعت و ۱۲ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش برنامه‌نویسی C دکتر سیدمصطفی کلامی هریس ۱۳ ساعت و ۲۹ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش برنامه نویسی C++‎ مهندس فرشید شیرافکن ۲۰ ساعت و ۲۹ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *