مراجع مرتبط با آموزش هایسیس HYSYS برای شبیه سازی فرایندهای شیمیایی

در آموزش هایسیس HYSYS برای شبیه سازی فرایندهای شیمیایی که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، امروزه شبیه سازهای عملیاتی، ابزاری کارآمد برای شبیه سازی عملیات شیمیایی در سطوح مختلف می باشد که به منظور افزایش سرعت عمل، دقت، افزایش بهره وری و بهینه سازی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

در آموزش هایسیس HYSYS برای شبیه سازی فرایندهای شیمیایی که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، امروزه شبیه سازهای عملیاتی، ابزاری کارآمد برای شبیه سازی عملیات شیمیایی در سطوح مختلف می باشد که به منظور افزایش سرعت عمل، دقت، افزایش بهره وری و بهینه سازی و … مورد استفاده قرار می گیرند. لذا آموزش این موضوع برای مهندسین شیمی و مهندسین مکانیک از اهمیت زیادی برخوردار است که در ویدئو آموزشی حاضر نرم افزار HYSYS را که توانایی شبیه سازی پروژه هایی در مقیاس بزرگ در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، داروسازی و … را داراست، به جامعه مهندسین کشور معرفی می نماییم.

از قابلیت های این نرم افزار می توان به امکان مدل سازی سریع و آسان برای حالت های پویا (دینامیک) اشاره کرد. در این نرم افزار مجموعه ای کامل از داده های کتابخانه ای در دسترس می باشد که موجب می گردد این نرم افزار مدل سازی واقعی را ارائه دهد. از دیگر قابلیت های کلیدی این نرم افزار می توان به شبیه سازی جداگانه سیستم ها و تلفیق آنها با یکدیگر، امکان ویرایش، قابلیت پیش بینی عملیات های مورد انجام و … اشاره کرد. همچنین با ساختن مدل های فیزیکی مناسب از واحدهای عملیاتی در این نرم افزار می توان توانایی مهندسان را در پیش بینی عملکرد کلی و جزئی عملیات افزایش داد.

هدف از این آموزش ویدئویی، آشنایی با نرم افزار HYSYS و طراحی و شبیه سازی فرایندها است. ترمودینامیک پایه و اساس این نرم افزار است. درس یکم و دوم این آموزش برای آشنایی اولیه با نرم افزار و انجام محاسبات مربوط به ترمودینامیک است. در درس های بعدی به شبیه سازی تجهیزات، واحدهای شیمیایی و جداسازی پرداخته شده است.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Syngas production from regasified liquefied natural gas and its simulation using Aspen HYSYS Anju sunny ۲۰۱۶ لینک (کلیک کنید)
Chapter 10 – Modeling and Simulation of Heat and Mass Flow by ASPEN HYSYS for Petroleum Refining Process in Field Application A.K. Azad ۲۰۱۶ لینک (کلیک کنید)
Optimization and performance improvement of Lekhwair natural gas sweetening plant using Aspen HYSYS Nasir M.A. Al-Lagtah ۲۰۱۵ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Modeling, Simulation And Optimization Of Fccu Using Hysys: Modeling, Simulation, Optimization, Hysys Raji Yusuf ۲۰۱۲ لینک (کلیک کنید)  –
Chemical Engineering Process Simulation 51VvIs1w3qL._SX404_BO1,204,203,200_ Nishanth G. Chemmangattuvalappil, Denny Ng Kok Sum, Rafil Elyas, Cheng-Liang Chen, I Lung Chien, Hao-Yeh Lee ۲۰۱۷ لینک (کلیک کنید) ۱st Edition
Chemical Process Simulation and the Aspen HYSYS v8.3 Software 41tRTc+iKzL._SX398_BO1,204,203,200_ Michael E. Hanyak Jr ۲۰۱۳ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش هایسیس HYSYS برای شبیه سازی فرایندهای شیمیایی مهندس زهرا منتظری لینک (کلیک کنید)
آموزش ترمودینامیک ۲  مهندس علیرضا اسفندیار ۶ ساعت و ۴۷ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش انتقال جرم مهندس احسان اکبری  ۳ ساعت و ۵۶ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *