مراجع مرتبط با آموزش نرم افزار بهینه سازی لینگو (LINGO)


در آموزش نرم افزار بهینه سازی لینگو (LINGO) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، بهینه سازی ابزاری است که به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه، بالاترین سود، خروجی یا رضایتمندی را به دست آورید و یا به کمترین هزینه، ضایعات یا نارضایتی برسید. اغلب این مسائل شامل استفاده مؤثر (به بهترین شکل ممکن) از منابع شامل پول، زمان، ماشین آلات، کارکنان، موجودی و … می باشد.

در آموزش نرم افزار بهینه سازی لینگو (LINGO) که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، بهینه سازی ابزاری است که به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه، بالاترین سود، خروجی یا رضایتمندی را به دست آورید و یا به کمترین هزینه، ضایعات یا نارضایتی برسید. اغلب این مسائل شامل استفاده مؤثر (به بهترین شکل ممکن) از منابع شامل پول، زمان، ماشین آلات، کارکنان، موجودی و … می باشد.

بسیاری از مدل های ریاضی با تعداد پایینی متغیر به راحتی قابل حل هستند. با زیاد شدن تعداد متغیرها (افزایش بعد مسئله) زمان حل به صورت نمایی افزایش می یابد. لذا جهت حل مدل های ریاضی پیچیده نیاز به استفاده از ماشین های کامپیوتری می باشد. امروزه بسیاری از مدل های بهینه سازی تحقیق در عملیات، اعم از مدل های خطی، غیر خطی و یا عدد صحیح به مدد نرم افزارهای کامپیوتری به سادگی قابل تجزیه و تحلیل می باشند. در این میان می توان از نرم افزار LINGO نام برد. نرم افزار لینگو (LINGO) یک نرم افزار بهینه سازی با استفاده از مدل ریاضی می باشد.

این نرم افزار قدرتمند توانایی حل مدل های بسیاری از جمله خطی و غیرخطی را دارد و با تنظیمات گسترده، این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا بتواند بسیاری از مدل هایی که در روی کاغذ قابل حل نیستند، در زمان کوتاه به صورت بهینه حل نماید.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Multi objective optimization of mix proportion for a sustainable construction material M Madurwar, V Sakhare, R Ralegaonkar ۲۰۱۵ لینک (کلیک کنید)
Particle Swarm Optimization with Multiple Learning Terms for Storage Location Assignment Problems Considering Three-Axis Traveling Distance W Wisittipanich, P Meesuk ۲۰۱۵ لینک (کلیک کنید)
Research on Nucleolus Theory Based Profit Distribution Method for Joint Delivery System of Large-Scale Hybrid Power Generation D WU, A YU ۲۰۱۶ لینک (کلیک کنید)
A Hybrid Approach to Modeling, Solving and Optimization of the Constrained Decision Problems P Sitek, J Wikarek ۲۰۱۵ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Optimization Modeling with LINGO Linus Schrage ۱۹۹۹ لینک (کلیک کنید)
Optimization Modeling with LINGO by Linus Schrage ۱۷۵۰(۱۹۹۰) لینک (کلیک کنید)
Optimization modeling with LINGO 1404898231 Linus E Schrage ۱۹۹۸ لینک (کلیک کنید)

 

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش نرم افزار بهینه سازی لینگو (LINGO) مهندس وحید باباویسی ۸ ساعت و ۵۰ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش تحقیق در عملیات (برنامه ریزی خطی) مهندس ستاره عطاردی ۲ ساعت و ۴۶ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *