فیلم آموزشی جامع حذف نویز و اصلاح تصاویر در متلب (به زبان فارسی)

فیلم آموزشی جامع حذف نویز و اصلاح تصاویر در متلب (به زبان فارسی)

 

فیلم آموزشی جامع حذف نویز و اصلاح تصاویر در متلب، پنجمین بخش از بسته طلایی فیلم‌های آموزشی پردازش تصویر در متلب است، که در آن روش‌های مختلف اصلاح تصاویر و حذف آثار عوامل مخرب (مانند نویز و حرکت‌های ناخواسته)، مورد بررسی واقع شده اند، و تمامی الگوریتم‌های بررسی شده، در محیط متلب و به صورت عملی و گام به گام، پیاده‌سازی شده است. استفاده از تبدیل‌ها و فیلترهای فرکانسی، فیترهای مکانی، و روش‌های مبتنی بر حذف پیچیدگی یا Deconvolution سه دسته مهم از رویکردهای مورد بررسی هستند.

پردازش تصویر یا Digital Image، امروزه به عنوان یکی از مولفه‌های اساسی در سیستم‌های هوشمند و پشتیبان تصمیم است، که غالبا بر روی تصاویر دیجیتال و توسط سیستم‌های کامپیوتری اعمال می شود. کاربردهای متنوعی که پردازش تصویر در زمینه‌های مختلف فنی، صنعتی، شهری، پزشکی و علمی دارد، آن را به یک موضوع بسیار فعال در میان زمینه‌های پژوهشی تبدیل کرده است.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این فیلم آموزشی، لینک ادامه مطلب را ببینید.

فیلم آموزشی جامع حذف نویز و اصلاح تصاویر در متلب (به زبان فارسی)

فیلم آموزشی جامع حذف نویز و اصلاح تصاویر در متلب، پنجمین بخش از بسته طلایی فیلم‌های آموزشی پردازش تصویر در متلب است، که در آن روش‌های مختلف اصلاح تصاویر و حذف آثار عوامل مخرب (مانند نویز و حرکت‌های ناخواسته)، مورد بررسی واقع شده اند، و تمامی الگوریتم‌های بررسی شده، در محیط متلب و به صورت عملی و گام به گام، پیاده‌سازی شده است. استفاده از تبدیل‌ها و فیلترهای فرکانسی، فیترهای مکانی، و روش‌های مبتنی بر حذف پیچیدگی یا Deconvolution سه دسته مهم از رویکردهای مورد بررسی هستند. تمامی برنامه های این فیلم آموزشی، همچون سایر محصولات آموزشی ارائه شده در متلب سایت (فرادرس)، به صورت گام به گام و به ساده ترین شکل ممکن ارائه شده اند. مطالب این فیلم آموزشی توسط مهندس سیدمصطفی کلامی هریس (دانشجوی دکترای مهندسی برق-کنترل، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی) ارائه شده است.

 پردازش تصویر یا Digital Image، امروزه به عنوان یکی از مولفه‌های اساسی در سیستم‌های هوشمند و پشتیبان تصمیم است، که غالبا بر روی تصاویر دیجیتال و توسط سیستم‌های کامپیوتری اعمال می شود. کاربردهای متنوعی که پردازش تصویر در زمینه‌های مختلف فنی، صنعتی، شهری، پزشکی و علمی دارد، آن را به یک موضوع بسیار فعال در میان زمینه‌های پژوهشی تبدیل کرده است.

 

 

سرفصل های مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این فیلم آموزشی در ادامه آمده اند:

  • بررسی رویکرد عمومی برای اصلاح تصویر و حذف عوامل مخرب
  • حذف نویز متناوب با فیلترهای فرکانسی
  • معرفی انواع فیلترهای مکانی برای حذف اثر نویز
  • بیان مقدمه ای برای طراحی فیلترهای هوشمند برای حذف نویز
  • روش‌های مبتنی بر حذف پیچیدگی یا Deconvolution برای اصلاح تصاویر
  • فیلتر وینر یا Wiener Filtering برای حذف نویز
  • روش Regularized Filtering برای حذف نویز
  • رویکردهای بازسازی تکراری غیر-خطی یا Iterative Nonlinear Reconstruction
  • کاربرد الگوریتم لوسی-ریچاردسون یا Lucy-Richardson Algorithm
  • روش‌های حذف پیچیدگی کور یا Blind Deconvolution برای حذف نویز

  

برای مشاهده جزئیات و تهیه آموزش فرادرس فیلم آموزشی جامع حذف نویز و اصلاح تصاویر در متلب به این لینک (+) مراجعه نمایید.

 

 

 

مطالب پیشنهادی‎

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *