مراجع مرتبط با آموزش الگوریتم D-optimal برای طراحی، آنالیز و بهینه سازی آزمایش ها

در آموزش الگوریتم D-optimal برای طراحی، آنالیز و بهینه سازی آزمایش ها که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، روش طراحی اپتیمال یکی از قوی ترین و بروزترین روش ها جهت اجرای آزمایش ها طراحی شده می باشد. در این روش معیارهای مختلف مانند D, I, A و … توسعه یافته اند که معیار D متداول تر می باشد. در این معیار با دترمینان ماتریس پراکنشی حداقل می شود و بر مبنای آن هندسه طراحی تشکیل می شود و لذا تحلیل و بهینه سازی بر روی هندسه معرفی شده، اجرا خواهد شد.

در آموزش الگوریتم D-optimal برای طراحی، آنالیز و بهینه سازی آزمایش ها که مراجع مرتبط با آن در ادامه آمده است، روش طراحی اپتیمال یکی از قوی ترین و بروزترین روش ها جهت اجرای آزمایش ها طراحی شده می باشد. در این روش معیارهای مختلف مانند D, I, A و … توسعه یافته اند که معیار D متداول تر می باشد. در این معیار با دترمینان ماتریس پراکنشی حداقل می شود و بر مبنای آن هندسه طراحی تشکیل می شود و لذا تحلیل و بهینه سازی بر روی هندسه معرفی شده، اجرا خواهد شد. 

در این دوره آموزشی، طراحی آزمایش ها با روش طراحی D-optimal برای بررسی پارامترهای فرایندی و تهیه فرمولاسیون مواد مرکب و هم چنین طراحی ترکیبی از این دو الگو همراه با مثال های متنوع، آموزش داده می شود. این آموزش به گونه ای توسعه یافته است که بتوان تمام سامانه های مختلف را به راحتی و بدون نیاز به پشتوانه ریاضی و آمار قوی، طراحی، آنالیز و در گام آخر بهینه کرد.

در ادامه مقالات، کتب انگلیسی، کتب فارسی و آموزش های آنلاین منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

 

معرفی مقالات
عنوان نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
D-optimal design of split-split-plot experiments BRADLEY JONES and PETER GOOS ۲۰۰۹ لینک (کلیک کنید)
D-optimal response surface designs in the presence of random block effects Peter Goos, Martina Vandebroek ۲۰۰۱ لینک (کلیک کنید)
An Efficient Algorithm for Constructing Bayesian Optimal Choice Designs Roselinde Kessels, Bradley Jones, Peter Goos & Martina Vandebroek ۲۰۱۲ لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک توضیحات
Optimal Design of Experiments: A Case Study Approach  Peter Goos, Bradley Jones ۲۰۱۱ لینک (کلیک کنید) این کتاب تنها مرجع بسیار قوی در زمینه طراحی اپتیمال است.

 

معرفی منابع آموزشی آنلاین فرادرس
عنوان مدرس مدت زمان لینک
آموزش الگوریتم D-optimal برای طراحی، آنالیز و بهینه سازی آزمایش ها مهندس حسین خاکپور ۶ ساعت و ۳۲ دقیقه لینک (کلیک کنید)
آموزش محلول سازی در آزمایشگاه  دکتر محمد حجتی ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه لینک (کلیک کنید)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *