بسته طلایی فیلم های آموزشی نگارش متون علمی در LaTeX (به زبان فارسی)

مجموعه آموزش های نگارش متون علمی در LaTeX

 

مجموعه فرادرس های نگارش متون علمی در LaTeX عنوان مجموعه ای از فرادرس ها است، که در مجموع شامل ۹ ساعت برنامه آموزشی تخصصی در زمینه LaTeX و کاربردهای آن ها می باشد.  در این فرادرس، دانشجویان عزیز، با مباحث مختلف  نگارش متون علمی در LaTeX آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود، ایجاد اولین پروژه، محیط ها و قالب بندی، درج جدول، شکل و … می باشد. نقطه قوت این آموزش این است که به طور کامل به توضیح مباحث مربوطه پرداخته شده است و آموزش توسط یکی از بهترین مدرسین متخصص در این زمینه، انجام شده است.

نرم افزار LaTeX، یک بسته نرم افزاری برای تایپ و صفحه بندی متون مختلف است که می تواند برای تهیه گستره وسیعی از انواع اسناد از نامه های شخصی و اداری گرفته تا کتاب های فنی با حجم بالای فرمول های ریاضی و اشکال گرافیکی و جداول مورد استفاده قرار بگیرد. از آنجا که این مجموعه نرم افزاری متن باز (Open Source) است، تنوع افزونه های نرم افزاری که کاربران و توسعه دهندگان به آن اضافه کرده اند، به کاربر این نرم افزار اجازه ایجاد متونی با کیفیت و چشم نواز را می دهد.

بسته طلایی فیلم های آموزشی نگارش متون علمی در LaTeX  عنوان مجموعه ای از فیلم های آموزشی است، که در مجموع شامل ۹ ساعت برنامه آموزشی تخصصی در زمینه LaTeX و کاربردهای آن ها می باشد.

 

این بسته آموزشی از چند قسمت تشکیل شده است، که نام آن ها در ادامه آمده است:

 • فیلم آموزشی آشنایی با LaTeX و ایجاد اولین پروژه با آن [رایگان]
 • فیلم آموزشی جامع محیط ها و قالب بندی متن در LaTeX
 • فیلم آموزشی جامع درج جدول، شکل، ارجاع دهی و زیر نویس در LaTeX
 • فیلم آموزشی جامع فرمول های ریاضی در LaTeX و بررسی قالب های مجلات معتبر

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بسته  آموزشی بی نظیر، ادامه مطلب را مشاهده نمایید.

مجموعه آموزش های نگارش متون علمی در LaTeX 

 

مجموعه فرادرس های نگارش متون علمی در LaTeX عنوان مجموعه ای از فرادرس ها است، که در مجموع شامل ۹ ساعت برنامه آموزشی تخصصی در زمینه LaTeX و کاربردهای آن ها می باشد.  در این فرادرس، دانشجویان عزیز، با مباحث مختلف  نگارش متون علمی در LaTeX آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود، ایجاد اولین پروژه، محیط ها و قالب بندی، درج جدول، شکل و … می باشد. نقطه قوت این آموزش این است که به طور کامل به توضیح مباحث مربوطه پرداخته شده است و آموزش توسط یکی از بهترین مدرسین متخصص در این زمینه، انجام شده است.

نرم افزار LaTeX، یک بسته نرم افزاری برای تایپ و صفحه بندی متون مختلف است که می تواند برای تهیه گستره وسیعی از انواع اسناد از نامه های شخصی و اداری گرفته تا کتاب های فنی با حجم بالای فرمول های ریاضی و اشکال گرافیکی و جداول مورد استفاده قرار بگیرد. از آنجا که این مجموعه نرم افزاری متن باز (Open Source) است، تنوع افزونه های نرم افزاری که کاربران و توسعه دهندگان به آن اضافه کرده اند، به کاربر این نرم افزار اجازه ایجاد متونی با کیفیت و چشم نواز را می دهد.

این بسته نرم افزاری، قابلیت های ویژه ای در نوشتن معادلات و روابط ریاضی، و همچنین شماره گذاری و مدیریت آن ها دارد. غیر از امکان وارد کردن روابط ریاضی به صورت شکیل و حرفه ای، قابلیت های دیگر LaTeX که برای نویسندگان مقالات علمی مفید خواهد بود، قابلیت ارجاع هوشمند به متون و مقالات علمی دیگر و همچنین قابلیت تغییر سریع قالب بندی برای ارسال مقاله به ژورنال ها و کنفرانس های مختلف است. از طرف دیگر LaTeX این امکان را به محقق یا نویسنده مقاله می دهد که از قسمت هایی از مقاله خود در مقالات دیگرش استفاده کند بدون اینکه نگران ناهمخوانی قالب بندی باشد.

بسته طلایی فیلم های آموزشی نگارش متون علمی در LaTeX عنوان مجموعه ای از فیلم های آموزشی است، که در مجموع شامل ۹ ساعت برنامه آموزشی تخصصی در زمینه LaTeX و کاربردهای آن ها می باشد.  این بسته آموزشی از چند قسمت تشکیل شده است، که نام آن ها در ادامه آمده است. 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر کدام از بخش های تشکیل دهنده این مجموعه، می توانید بر روی لیک مقابل آن کلیک کنید.

 

 


 

برای مشاهده جزئیات و تهیه آموزش فرادرس بسته طلایی فیلم های آموزشی نگارش متون علمی در LaTeX  به این لینک (+) مراجعه نمایید.

 

توضیحاتی درباره توزیع های نرم افزاری LaTeX و نرم افزار های ویرایشگر

 

برای دانلود بسته های نرم افزاری TeX جهت استفاده در سیستم های عامل مختلف، می توانید به صفحه دانلودها (+) بر روی وبسایت رسمی پروژه LaTeX مراجعه نمایید.

خلاصه محتوای موجود در صفحه مذکور در ادامه آمده است:

 • برای ویندوز، بسته نرم افزاری MiKTeX (میک تک) پیشنهاد می شود، که از این لینک (+) قابل دریافت است. همچنین بر مبنای این بسته، توزیع جدید به نام ProTEXT(پروتکت یا پروتکست) ارائه شده است، که نسبتا کامل تر و جدیدتر است. برای دانلود این بسته نیز، می توانید به این لینک (+) مراجعه نمایید. در این بسته آموزشی، از توزیع MiKTeX استفاده شده است.
 • برای همه انواع سیستم عامل (شامل لینوکس، ویندوز و مکینتاش) می توانید از TeX Live (تک لایو) استفاده نمایید. برای دانلود این بسته، به این لینک (+) مراجعه کنید.
 • برای مکینتاش، بسته نرم افزاری MacTeX (مک تک) پیشنهاد می شود، که از طریق این لینک (+) قابل دریافت است.

 

این بسته های نرم افزاری، در کنار خود برخی ویرایشگرهای پیش فرض را نصب و ارائه می کنند. اما پیشنهادهایی برای ویرایشگرها نیز در ادامه آمده است، که می توانید آن ها را دانلود کنید و مورد استفاده قرار دهید:

 • نرم افزار WinEdt، یک نرم افزار تحت ویندوز است که به شکل مناسبی با MiKTeX هماهنگ می شود. این نرم افزار که به صورت Shareware توزیع شده است، از طریق این لینک (+) قابل دریافت است. در این بسته آموزشی، از نرم افزار WinEdt به عنوان ویرایشگر استفاده شده است.
 • نرم افزار Texmaker، که به همراه TeX Live نصب می شود، به صورت مستقل از طریق این لینک (+) قابل دریافت است. این نرم افزار، برای همه انواع سیستم های عامل موجود است.
 • نرم افزار TeXWorks، که برای کار در انواع سیستم های عامل نوشته شده است، و از طریق این لینک (+) در دسترس است. البته، اگر در داخل ایران هستید، احتمالا به دلیل محدودیت هایی که گوگل برای کاربران ایرانی ایجاد کرده است، امکان دانلود این نرم افزار را نخواهید داشت.
 • نرم افزار Kile، که یک ویرایشگر تحت سیستم های شبه-یونیکس (شامل لینوکس و مکینتاش) است، از طریق این لینک (+) قابل دریافت است.
 • نرم افزار LyX، که یک ویرایشگر خاص و WYSIWYG برای LaTeX است، از طریق این لینک (+) قابل دریافت است. این نرم افزار تحت ویندوز است و بر خلاف سایر ویرایشگرها، شما شکل خروجی متن را مشاهده می کنید و ویرایش را بر روی آن انجام می دهید؛ اما کدهای LaTeX در پس زمینه و توسط نرم افزار نوشته می شوند.
 • نرم افزار TeXShop، که رایگان است و برای کار در مکینتاش طراحی شده است، از طریق این لینک (+) قابل دانلود است.
 • برای مشاهده فهرست کاملی از ویرایشگرهای LaTeX و مقایسه آن ها، می توانید به ویکی پدیا (+) مراجعه نمایید.

 

مطالب پیشنهادی‎

۸ نظر در "بسته طلایی فیلم های آموزشی نگارش متون علمی در LaTeX (به زبان فارسی)"
 1. پکیج بسیار کامل و مفیدی بود،با تشکر از دکتر کلامی و آرزوی موفقیت برای ایشون و تمامی اعضا و کارکنان مجموعه متلب سایت

 2. با سلام
  با عرض پوزش ینده این محصول را خریداری کرده و این محصول از جانب matlabsite به mail بنده ارسال گردید. ولی بدلیلی فایل ارسالی حذف شد.
  اگر امکان دارد یک بار دیگر این آموزش را برایم میل کنید با تشکر

  1. در پاسخ رضا:

   با سلام.

   شما میتوانید از طریق سایت، در قسمت ثبت سفارش محصول، مجددا درخواست خود را ثبت کرده و در قسمت توضیحات مشکل رخ داده را مطرح نمایید تا رسیدگی شود.

   موفق باشید.

 3. سلام
  در یک کلام زنده باد
  فقط اگر امکان دارد از مدرسین دیگر هم استفاده کنید
  چون نمیشه قبول کرد که یک نفر به همه چیز مسلط باشد و این کیفیت رو پایین میاره
  هرچند جناب کلامی کارش درسته ولی برای ماندگاری خودش میگم

  1. در پاسخ به سجاد:
   با سلام،
   از اینکه پیشنهادات خود را با ما مطرح می کنید؛ متشکریم.

   امیدواریم در آینده، فرصت پاسخگویی عملی به این پیشنهاد فراهم آید و ما بتوانیم یک قدم دیگر به سمت بهبود فرایند ارائه خدمات خود، به پیش رویم.
   موفق و پیروز باشید.

 4. با سلام خدمت شما عزیزان

  من برای حل مسئله ای بسیار وقت گیر ( که برای حل آن توسط هر الگوریتم هوشمندی به حدود ۸۰۰ ساعت زمان نیاز دارم) ، با توجه به ماهیت مسئله که قابلیت موازی شدن را دارد ، به الگوریتم هوشمند موازی نیاز دارم
  متاسفانه در محیط دور و برم و در اینترنت مطالب خاصی پیدا نکردم
  اگر شما کد آماده دارید و یا می توانید براحتی بنویسید( مسئله ساده به همراه حل آن با هر الگوریتم هوشمند موازی دلخواهی که شما راحت ترید) من این محصول را از شما می خرم و یا اگر منبعی ، کتابی ، سایتی و… سراغ دارید که موازی نوشتن حداقل یک الگوریتم هوشمند را آموزش دهد ، بسیار ممنون می شوم که به من معرفی نمایید.

  1. در پاسخ به سید مجتبی حسینی:

   با تشکر از تماس و مکاتبه شما.

   انجام هر نوع پروژه ​و یا پیاده سازی و کدنویسی، ​خارج از اساسنامه کاری ​این مجموعه ​علمی​ و آکادمیک است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *